Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jedyna w Polsce impreza poświęcona teatrom telewizji i radia. 13 spektakli telewizyjnych, 26 słuchowisk i 8 słuchowisk dla dzieci i młodzieży

Jedyna w Polsce impreza poświęcona teatrom telewizji i radia. 13 spektakli telewizyjnych, 26 słuchowisk i 8 słuchowisk dla dzieci i młodzieży

Śluby panieńskie Aleksandra Fredry w reż. Jana Englerta, fot. mat. prasowe TVP

Liczne przedstawienia, odczyty, prezentacje i spotkania z twórcami. Laureaci Wielkiej Nagrody XVII Festiwalu Dwa Teatry – Sopot 2017 to wybitni polscy aktorzy – Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz.

 

W Sopocie od 19 do 21 czerwca 2017 r. będzie trwać XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry. Centrum festiwalowym jest sopockie Multikino, ale wydarzenia będą się odbywać również w innych miejscach w Sopocie i w Gdyni. Wstęp jest wolny.

 

Wielka Nagroda

Laureatami Wielkiej Nagrody za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej zostali Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz. Gala wręczenia nagród będzie miała miejsce 21 czerwca, a uświetni ją koncert Stanisławy Celińskiej.

 

Konkursowe prezentacje

Pierwszy dzień Festiwalu Dwa Teatry to święto zarówno utytułowanych aktorów, jak i młodych adeptów sztuki teatralnej. Podczas Gali w studiu TVP Gdańsk nagrody za najlepsze spektakle uczniowskie otrzymają zwycięzcy IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr. Wieczorem odbędzie się koncert poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej i Juliana Tuwima.

Dzień drugi festiwalu to apogeum prezentacji konkursowych. Teatr Wybrzeże przypomni spektakle, które dzięki Teatrowi Telewizji zobaczyć mogli widzowie w całej Polsce.

W ostatnim dniu festiwalu poznamy laureatów – najciekawszy w minionym sezonie spektakl Teatru Telewizji oraz najlepsze słuchowisko Polskiego Radia. Uhonorowani zostaną twórcy: autorzy, aktorzy, reżyserzy, realizatorzy zdjęć i dźwięku i inni.

Teatr Wybrzeże świętuje 70- i 50-lecie

Teatr Wybrzeże obchodzi 70-lecie działalności i 50-lecie istnienia na Targu Węglowym. Z okazji podwójnego święta zostaną zaprezentowane spektakle gdańskiej sceny w Teatrze Telewizji: „Ślub” Witolda Gombrowicza oraz „Arkadia” Toma Stopparda.

 

Koncerty i spotkania

W Państwowej Galerii Sztuki będzie można spotkać się z aktorami, m.in. z Grażyną Barszczewską, Ewą Dałkowską, Danutą Stenką, Krzysztofem Gosztyłą, Olgierdem Łukaszewiczem i Jerzym Zelnikiem. 

W programie festiwalu znajdują się też koncerty, m.in. piosenek Jacka Kaczmarskiego, nowych aranżacji i interpretacji utworów Agnieszki Osieckiej, Juliana Tuwima i Seweryna Krajewskiego w wykonaniu młodych wokalistów ze Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia

 

Radio Gdańsk na festiwalu

Prezentację radiowych słuchowisk rozpocznie i zakończy Radio Gdańsk. W poniedziałek, 19 czerwca o godz. 10 będzie można posłuchać „Pieczeni dla Amfy”. Jako ostatni w konkursie, w środę, 21 czerwca o godz. 17 zostanie zaprezentowany monodram poetycki „Szarlotka”.

Relacji z wydarzeń festiwalowych będzie można posłuchać w Radiu Gdańsk. Konkursowe prezentacje telewizyjne poprowadzi Tomasz Olszewski, a radiowe – m.in. Hanna Wilczyńska-Toczko.

 

Zobacz: Dwa Teatry na Facebooku 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.