Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
„Jazz to muzyka globalna, platforma otwarta na wpływy wielu kultur” – tak o jazzie mówi Greg Osby

„Jazz to muzyka globalna, platforma otwarta na wpływy wielu kultur” – tak o jazzie mówi Greg Osby

Cleveland Watkiss

Jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce po raz kolejny zawita jesienią do Sopotu. Od 5 do 7 października dobrej muzyki posłuchamy na Sopot Jazz Festival.

 

Drugi rok z rzędu kierownikiem artystycznym wydarzenia jest Greg Osby, światowej sławy saksofonista ze Stanów Zjednoczonych. W ramach festiwalu, oprócz koncertów, odbędą się również tradycyjne jam sessions, a także mistrzowskie warsztaty jazzowe.

 

Międzynarodowy skład jam sessions

Sopot Jazz Festival 2017 rozpocznie w czwartek koncert talentów wokalnych. Wystąpią Alice Ricciardi z Włoch i Viktoria Pilatovic z Litwy, które na scenie spotkają się po raz pierwszy i zaprezentują dwa różne podejścia do wokalistyki jazzowej. W projekcie wezmą także udział Pietro Lussu, czołowy włoski pianista, Josh Ginsburg, amerykański kontrabasista oraz legendarny polski perkusista Czesław Bartkowski.

W piątek festiwalowy wieczór wypełni Algorhythm – kwintet złożony z wyróżniających się muzyków młodego pokolenia. Z trio Kadi Pietrzko wystąpią Adam Larson i Troy Roberts, którzy są docenianymi na scenie nowojorskiej saksofonistami tenorowymi. Piątkowy wieczór zakończy występ Clevelanda Watkissa, jednego z najwybitniejszych współczesnych wokalistów jazzowych.

Trzeciego dnia festiwalu usłyszymy dwa projekty z udziałem mieszkającej w Nowym Jorku polskiej perkusistki Doroty Piotrowskiej. W pierwszym z nich pojawi się polski pianista Kuba Płużek i aktywna na międzynarodowej scenie jazzowej kontrabasistka Daria Chernakova z Moskwy. Skład uzupełni Tali Rubinstein, wybitna flecistka z Izraela. Drugi z projektów Dorota Piotrowska współtworzy z Samem Newsomem, amerykańskim saksofonistą sopranowym. W koncercie finałowym wystąpi południowoamerykański wirtuoz sześciostrunowej gitary basowej Juan Garcia-Hereros, który zaprezentuje wielokulturowy projekt The Blue Road.

Po wieczornych koncertach w Sofitel Grand Sopot Hotel odbędą się jam sessions. W czwartek i sobotę w Teatrze BOTO, w piątek w klubie Atelier.

Sopot Jazz Festival 2017 to również mistrzowskie warsztaty jazzowe: 4 października z wirtuozem gitary Timucinem Sahinem w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a 5 października z saksofonistą Troyem Robertsem w Teatrze BOTO.

 

Sopot Jazz Festival 2017

  • 5-7 października 2017, czwartek-sobota
  • hotel Sofitel Grand Sopot
  • ul. Powstańców Warszawy 12/14
  • Sopot
  • bilety – 60-90 zł

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.