Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/7be42878-748e-4bd3-8173-4b403df5fc56.jpg Jarosław Janiszewski – TAG

Jarosław Janiszewski – TAG

Fot. Adam Wawrzyniak

Wokalista, kompozytor, autor tekstów, showman, konferansjer. Dziennikarz radiowy i felietonista z absurdalnym poczuciem humoru. Lider trójmiejskiego zespołu Bielizna.

Z zespołem Bielizna nagrał sześć płyt: „Taniec lekkich goryli”, „Wiara, nadzieja, miłość i inwigilacja”, „Tag”, „Pani Jola”, „W dzikim kraju” i „Obrazki z wystawki”. Jest także jednym z założycieli zespołu Czarno-Czarni, który wydał album „Czarno-Czarni”, „Niewidzialni”, „Jedna strona księżyca”, „Nudny świat”, „Sułtani swingu” oraz „Francuska miłość”.

W latach 1992-1997 na antenie Telewizji Polskiej prowadził autorski magazyn RockNoc. Był redaktorem naczelnym lokalnego Radia Arnet, prowadził swój program na antenie Radia Gdańsk, a także pisywał felietony do „Dziennika Bałtyckiego”. Znany jest z nieszablonowej konferansjerki oraz specyficznego poczucia humoru, dzięki którym prowadził między innymi Festiwal w Jarocinie i był jedną z gwiazd Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Impulsem do produkcji teledysku do utworu instrumentalnego „TAG”, tytułowej kompozycji albumu zespołu Bielizna wydanej w 1993 roku, była świetna recenzja Neila Pearta z zespołu Rush. Po 25 latach od kasetowej analogowej premiery albumu, na rynku muzycznym ukazała się jej cyfrowa wersja. Teledysk w dowcipny sposób przenosi muzyków Bielizny do Gdańska z lat 30. ubiegłego wieku. Jarosław Janiszewski gra główną postać, która – wraz z rozsypującym się manekinem – błąka się po Wolnym Mieście Gdańsku.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.