Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jakimi zasadami należy się kierować wybierając pośrednika w poszukiwaniu pracy

Jakimi zasadami należy się kierować wybierając pośrednika w poszukiwaniu pracy

Wyszukiwanie pracy

Coraz częściej przy poszukiwaniu pracy, szczególnie za granicą, korzystamy z usług agencji zatrudnienia. Jak nie dać się oszukać? Jak i gdzie sprawdzić pośrednika?

 

Na Pomorzu działa prawie 500 agencji pracy, które posiadają wydany przez marszałka województwa pomorskiego certyfikat uprawniający do świadczenia usług na rynku pracy. Kilkadziesiąt tysięcy Pomorzan korzysta z ich usług. Telefonicznie w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Gdańsku lub na stronie KRAZ można sprawdzić, czy agencja posiada taki certyfikat.

Zobacz w „Gazecie Wyborczej Trójmiasto” cykl artykułów „Szukasz pracy?”. Pierwsze porady opublikowano w piątek, 9 czerwca 2017 r., kolejne będą ukazywać się co tydzień.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.