Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jakie warstwy miasta widzą dzieci? Wystawa podsumowująca warsztaty architektoniczne w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Jakie warstwy miasta widzą dzieci? Wystawa podsumowująca warsztaty architektoniczne w Gdańskiej Galerii Miejskiej

Uczestnicy warsztatów architektonicznych

Jak mogłaby się rozwijać architektura i przestrzeń miejska według małych gdańszczanek i gdańszczan? Wernisaż prac młodych artystów odbędzie się w pracowni artystycznej Gdańskiej Galerii Miejskiej w sobotę, 10 marca 2018 r. Wstęp – wolny.

 

Wystawa Warstwy miasta powstała w ramach cyklu edukacyjnego Instytutu Kultury Miejskiej, który opracowała Martyna Groth. Program był realizowany od października do grudnia 2017 r. O tym, jak dzieci widzą architekturę miasta  można będzie się przekonać odwiedzając ekspozycję podsumowującą warsztaty architektoniczne.

Podczas warsztatów dzieci, razem z opiekunami i rodzicami, budowały swoje miasto – warstwa po warstwie. W zagadnienia urbanistyczne młodych architektów wprowadzał Łukasz Pancewicz i Monika Arczyńska. Marta i Lech Rowińscy z grupy Beton opowiadali o warstwie budynków, ulic i transporcie w mieście. O zieleni, wodzie i zwierzętach w miastach mówiła Katarzyna Zawistowska, a na temat sztuki i światła w mieście – Monika Sidor.

– Projektowanie miasta nie jest łatwym zadaniem. Wymaga uwzględnienia wielu różnych funkcji i potrzeb. Niezwykle ważni w jego powstawaniu są mieszkańcy. W trakcie wykładów i działań warsztatowych przyjrzeliśmy się różnym koncepcjom i warstwom miasta. Efektem kilkumiesięcznej pracy jest wystawa tunnelbooków – przestrzennych propozycji fragmentów miasta w miniaturze – zapowiada Martyna Groth, autorka koncepcji programu Warstwy miasta.

Elementem wystawy są również nagrania dzieci, które opowiadają o swoich koncepcjach dotyczących architektury i przestrzeni.

Warstwy miasta. Wystawa tunnelbooków podsumowująca warsztaty edukacyjne

  • 10 marca 2018 r. sobota, godz. 12.00 – wernisaż
  • 11-25 marca 2018 r., wtorek godz.  14.00-17.00, czwartek – niedziela godz. 12.00- 19.00
  • pracownia artystyczna Gdańskiej Galerii Miejskiej
  • ul. Grobla I 1/2
  • Gdańsk
  • wstęp –  wolny

 Warstwy miasta _plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.