Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jakie tajemnice kryje leśny zakątek? Dzięki unijnemu dofinansowaniu przekonają się o tym maluchy z Brodnicy Górnej

Jakie tajemnice kryje leśny zakątek? Dzięki unijnemu dofinansowaniu przekonają się o tym maluchy z Brodnicy Górnej

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu "Tajemice leśnego zakątka" w przedszkolu w Brodnicy Górnej

Nowe miejsca przedszkolne i szeroka oferta zajęć edukacyjnych. Do tego warsztaty dla nauczycieli. Za ponad 2,5 mln dofinansowania ze środków unijnych w przedszkole w Brodnicy Górnej zmieni się nie do poznania.

 

Umowę na dofinansowanie projektu „Tajemnice leśnego zakątka” w przedszkolu w Brodnicy Górnej podpisali marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, oraz Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz. Wydarzenie odbyło się 26 lipca 2019 r.

 

Przedszkole w Brodnicy Górnej

W przedszkolu utworzonych zostanie 15 nowych miejsc dla maluchów. Łącznie będzie ich 118. Prowadzone będą liczne zajęcia edukacyjne. Dzieci będą mogły uczyć się między innymi języka angielskiego. Będą również zajęcia z robotyki i automatyki. Powstanie kółko szachowe. Dla najmłodszych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  prowadzone będą zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, logopedii czy terapii pedagogicznej.

 

Wsparcie dla wychowawców

Projekt jest skierowany również do 35 wychowawców. Dostaną oni wsparcie z metodyki pracy z dziećmi, również z tymi z niepełnosprawnościami. Warsztaty obejmą również setkę rodziców przedszkolaków. Do nich skierowane będą zajęcia związane z relacjami rodzic-dziecko oraz o roli edukacji przedszkolnej.

 

Unijne dofinansowanie

Cały projekt ma wartość ponad 3 mln zł. Aż 85 proc. z tej kwoty, tj. ponad 2,5 m,ln zł. pochodzi z dofinansowania Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt będzie realizowany do końca sierpnia 2020 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.