Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jakie kolory ma Bałtyk? Poznaj tajniki fotografii i weź udział w wakacyjnym konkursie

Jakie kolory ma Bałtyk? Poznaj tajniki fotografii i weź udział w wakacyjnym konkursie

Fot. pomorskie.travel

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza miłośników fotografii do wzięcia udział w wakacyjnym konkursie, którego tematem jest Morze Bałtyckie. Otwarciu projektu edukacyjnego Kolory Bałtyku towarzyszyć będzie wykład o sztuce robienia dobrych zdjęć.

 

Kolory Bałtyku to projekt edukacyjny realizowany przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, którego głównym tematem jest Morze Bałtyckie. Projekt składa się z czterech działań: konkursu fotograficznego, wykładu o sztuce fotografowania, wykładów popularnonaukowych dla dorosłych i młodzieży oraz warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży.

 

#kolorybaltykuNCK

Konkurs będzie trwał przez całe lato, od 8 czerwca do 9 września 2018 r. Rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzieży do 15 lat włącznie, a także młodzieży i dorosłych w wieku 16 lat i więcej.

Aby wziąć w nim udział wystarczy na swoim koncie w aplikacji Instagram zmieścić fotografię, oznaczyć ją hasztagiem #kolorybaltykuNCK oraz odnośnikiem @nckgdansk, a także określić odpowiednią kategorię wiekową (<15 lub >16). Ogłoszenie wyników nastąpi 21 września 2018 r. Laureaci będą mogli wziąć udział specjalnych warsztatach fotograficznych, natomiast wyróżnione prace zostaną nagrodzone zestawami gadżetów.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

 

Logo Kolory Bałtyku

 

*  *  *

 

Dla zainteresowanych konkursem, 7 czerwca 2018 r. w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku (Ratusz Staromiejski, ul. Korzennna 33/35), zorganizowane zostanie spotkanie o fotografii. Poprowadzi je dwójka artystów – Aleksandra Kotarska i Robert Sęk, którzy przybliżą publiczności tajniki robienia dobrych, niebanalnych zdjęć. Podpowiedzą też jak patrzeć przez obiektyw oraz jak komponować obraz fotograficzny.

 

Aleksandra Kotarska – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, ilustracją i fotografią. Współpracuje z działami edukacyjnymi Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia i Nadbałtyckiego Centrum Kultury oraz pracuje przy projektach filmowych Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”. Od niedawna współtworzy scenografie do animowanych projektów Darii Kopiec. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych w Kolonii Artystów i Galerii Żak w Gdańsku, kilka obrazów było częścią wystawy towarzyszącej projektowi „Znajomi znad morza” we Wrocławiu.

Robert Sęk – absolwent animacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim i student animacji kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Reżyser i scenarzysta sztuk amatorskich. Animator prowadzący warsztaty i działania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie w gdańskich instytucjach kultury, takich jak Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Nowy Port Sztuki, Gdańska Galeria Miejska i Instytut Kultury Miejskiej. Zaangażowany w życie kulturalne miasta. Jego pasja fotograficzna obejmuje działalność artystyczną (głównie w obrębie fotografii analogowej) oraz komercyjną, skupioną na tworzeniu reportaży oraz fotografii jedzenia w ramach duetu Melonur Collective.

 

Dodatkowo, od października do grudnia 2018 r. odbywać się będą wykłady oraz warsztaty artystyczne na tematy związane z Bałtykiem.

W październiku tematem przewodnim będzie morze w malarstwie. Wykładowi towarzyszyć będą warsztaty dla młodzieży, podczas których będzie można nauczyć się, jak robić krótkie animacje (gif) oraz artystyczne kompozycje z morzem w roli głównej.

Spotkania listopadowe dotyczyć będą bałtyckiego przemysłu. Magdalena Staręga, historyczka architektury z Europejskiego Centrum Solidarności przedstawi historię rozwoju gdańskich stoczni w epoce rewolucji przemysłowej, a Aleksandra Kotarska i Rober Sęk poprowadzą artystyczne warsztaty dla młodzieży.

Wydarzenia zaplanowane na grudzień związane będą z Bożym Narodzeniem, m.in. warsztaty robienia kartek świątecznych z motywem morskim dla dzieci.

Wykłady prowadzone będą w formie otwartej, natomiast liczba osób biorąca udział w warsztatach będzie ograniczona i obowiązywać będą zapisy otwierane z pierwszym dniem danego miesiąca (decydować będzie kolejność zgłoszeń).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.