Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jakie informacje niesie ze sobą dzieło sztuki? Dowiesz się podczas Rozmów o fotografii

Jakie informacje niesie ze sobą dzieło sztuki? Dowiesz się podczas Rozmów o fotografii

Tomasz Michałowski „Pejzaż w środku świata"

W ramach cyklu Rozmowy o fotografii wykład o komunikacji za pomocą obrazów wygłosi dr Tomasz Michałowski. Spotkanie odbędzie się w środę, 10 kwietnia 2019 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wstęp –bezpłatny.

 

Sztuka jest zdolna do komentowania i opisywania rzeczywistości, a każde dzieło sztuki niesie ze sobą określony przekaz. Obraz nie jest jednak tylko tekstem, który da się czytać. Na pewno jest komunikatem stworzonym przez autora i skierowanym do odbiorcy. Niemniej komunikacja wymaga wysiłku z dwóch stron, umiejętności zakodowania i dekodowania informacji.

– Nie da się czegoś istotnego i ważnego dowiedzieć o świecie i sobie samym bez włożonego w to poznanie wysiłku. Żeby nawiązać kontakt z widzem, twórca musi najpierw skomunikować się sam z ze sobą – mówi Tomasz Michałowski.

Fotografia dla Michałowskiego jest więc środkiem do zagłębiania prawdy o sobie i rzeczywistości. W obszarze jego fotograficznych zainteresowań od początku znajdują się duchowość, mistyka i wiara, m.in. w latach 90. zasłynął cyklem mistycznych pejzaży, w których poruszał problemy związane z religijnością i rytualnym aspektem egzystencji człowieka.

 

Tomasz Michałowski (ur. 1964 r. w Augustowie) – reżyser, operator filmowy, fotograf. Ukończył wydział operatorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracuje jako operator filmowy i telewizyjny, a także jako wykładowca fotografii w Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku oraz PWSFTiT w Łodzi. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Otrzymał stypendium fotograficzne Pepiniers w Chalon Sur Saone. Zrealizował ponad 100 filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. jest autorem zdjęć wielokrotnie nagradzanych filmów, jak „Fotoamator” czy „Wino truskawkowe” w reżyserii Dariusza Jabłońskiego. Uczestniczył w kilkudziesięciu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą.

 

Logos obrazu. Spotkanie z dr. Tomaszem Michałowskim z cyklu Rozmowy o fotografii

  • 10 kwietnia 2019 r., środa, godz. 17.00
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • Gdańska Galeria Fotografii
  • Długi Targ 24 (Zielona Brama)
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny

 

Wydarzenie na Facebooku

 

 

 

 

 

 

Plakat spotkania Logos obrazu
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.