Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/86b791ec-fb7c-444f-9f57-9a34830ae798.jpg Jakie były, a jakie są szyldy? Dyskusja o związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej

Jakie były, a jakie są szyldy? Dyskusja o związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej

Szyld studia fryzjersko-kosmetycznego przed i po zmianie.

Nowy design szyldów będzie tematem spotkania, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w czwartek, 24 maja 2018 r. Wstęp – wolny.

 

O związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej porozmawiają: Anita Wasik, Joanna Czaplewska, Karina Rembiewska, Dariusz Słodkowski i Jacek Wielebski.

 

Stare i nowe szyldy

Wybrane sklepy i punkty usługowe w Gdańsku zyskały nowe, estetyczne szyldy zaprojektowane przez studentki Akademii Sztuk Pięknych. Zostaną zaprezentowane szyldy „przed” i „po” oraz prace i doświadczania Stowarzyszenia Traffic Design. Pracownia Projektowania dla Kultury z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pokaże, jak zmieniły się napisy na frontach budynków. Efekty tych zmian zaskakują.

Jacek Wielebski ze Stowarzyszenia Traffic Design podzielił się ze studentami nie tylko doświadczeniem technologicznym. Nad pracami czuwały prowadzące pracownię Anita Wasik i Joanna Czaplewska. Efekty pokazują, że czasami nawet niewielkim nakładem sił i środków, można stworzyć estetyczne szyldy, które doskonale wpisują się w tkankę miejską. W trakcie prezentacji o swoich pracach opowiedzą: Paulina Kozicka, Agnieszka Antonowicz, Anna Tatar, Kamila Jasińska, Hanna Kmieć, Katarzyna Cichosz, Olga Lewandowska z Akademii Sztuk Pięknych.

Goście: Anita Wasik i Joanna Czaplewska (Pracownia Projektowania dla Kultury z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych), Karina Rembiewska (Menadżer ds. Śródmieścia), Dariusz Słodkowski (Działu Użytkowania Przestrzeni Publicznej UMG), Jacek Wielebski (Stowarzyszenie Traffic Design).

 

Nowy design szyldów. Dyskusja o związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej

  • 24 maja 2018 r., czwartek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Tar 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz:  Instytut Kultury Miejskiej 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.