Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jak żyło się w dawnej wsi pomorskiej, dowiesz się podczas warsztatów w Swołowie

Jak żyło się w dawnej wsi pomorskiej, dowiesz się podczas warsztatów w Swołowie

Warsztaty tkaczy

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza w każdy czwartek wakacji na zajęcia, których uczestnicy cofną się w czasie do początków XX wieku i wskrzeszą zapomniane rzemiosła.

 

Muzeum jako żywo to propozycja przywołania obrazu życia codziennego na dawnej wsi pomorskiej. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. 11.00-17.00 Wstęp 10 zł lub 16 zł. Dzieci do 7 lat bezpłatnie. 

Co będzie się działo?

W kuźni kowala będzie można kuć żelazo póki gorące. W chałupie tkaczka zapozna uczestników z warsztatem zdobienia tkanin. W stodole będzie można przyjrzeć się ciężko pracującemu gospodarzowi młócącemu zboże. W kuchni będzie się unosił zapach drożdżowych racuszków, chleba na zakwasie i świeżo ubitego masła. Zwiedzający będą mieli okazję doglądać zwierząt, pomóc gospodyni przy praniu bielizny, pograć na wiejskich instrumentach. Wykwalifikowany cieśla odda do dyspozycji ojców i dziadków stoły stolarskie, młotki, piły, korby stolarskie. Będzie też dużo o ziołach i ogródkach. 
W najbliższy czwartek, 4 lipca o godz.11.00 odbędzie się wernisaż wystawy czasowej „Rezerwat”, czyli wystawy o ogródkach działkowych realizowanej w ramach dwuletniego projektu o ogródkach działkowych i ziołach.

warsztaty

Muzeum jako żywo

  • każdy czwartek , godz. 11.00-17.00
  • Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
  • Swołowo 8

Zobacz: Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

 

Muzeum jako żywo_plakat

 

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.