Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ff9bd565-26e7-4130-9fea-235480b7f3d4.jpg Jak radzić sobie z lękiem, samotnością i pracą zdalną w czasie epidemii? Webinarium z psycholog

Jak radzić sobie z lękiem, samotnością i pracą zdalną w czasie epidemii? Webinarium z psycholog

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała webinarium z psycholog Elżbietą Krzyżniak, która odpowie na pytania zadane przez czytelników. Dotyczą one m.in. strachu przed epidemią, poczucia samotności, a także problemów ze znalezieniem motywacji do pracy i nauki zdalnej. Problemem jest tez organizacja domowego życia w izolacji. Wideo będzie można obejrzeć w czwartek, 30 kwietnia na stronie biblioteki i na Facebooku.

To propozycja dla wszystkich, którzy martwią się sytuacją epidemii i związanymi z nią ograniczeniami. Pytania od czytelników przekazywane były mailowo, za pośrednictwem „bibliotecznego telefonu pogadania” oraz poprzez komentarze i wiadomości w mediach społecznościowych.

 

Jak radzić sobie w tej sytuacji?

Psycholog Elżbieta Krzyżniak z Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany poprowadzi prelekcję i w formie wideo odpowie na pytania, które wcześniej bibliotekarzom przekazali czytelnicy. Będzie opowiadać o emocjach, które mają prawo pojawić się w sytuacji pandemii, jak sobie z nimi poradzić, a także o tym, jak nie zamienić się w wilka i nie stracić ważnych relacji. Podpowie też, jak odnaleźć optymizm nawet w trudnej sytuacji, a z taką właśnie teraz wszyscy się mierzą.

Wśród pytań, jakie zebrali bibliotekarze, pojawia się także problem braku wsparcia ze strony najbliższych oraz poczucie osamotnienia. Niektórzy pytali o to, jak radzić sobie z codziennymi obowiązkami, koniecznością prowadzenia domu, pracy zdalnej i zajmowania się dziećmi. Ponadto czytelnicy WiMBP w Gdańsku dopytywali, jak znaleźć motywację do pracy zdalnej i nauki w domu, które okazały się dużym wyzwaniem.

Nagranie będzie dostępne bezpłatnie od czwartku, 30 kwietnia na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz w mediach społecznościowych.

Elżbieta Krzyżaniak – psycholog, mediator, Profesjonalny Coach Erickson International College, Certyfikowany Trener FRIS, właściciel Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany, wykładowca akademicki, autorka bloga psychologicznypunktwidzenia.pl.

Szkolenia oraz zamiłowanie do pracy z ludźmi uczyniły z niej coacha, trenera, mediatora. Doświadczenie sprawiło, że jest uważnym i skutecznym psychologiem. Na co dzień́ wspiera ludzi w ich rozwoju, towarzyszy im na drodze zmian, pomaga na zakrętach życiowych. Potrafi mobilizować́ do tego, żeby chciało im się̨ chcieć́, dzieli się̨ z nimi wiedzą , szuka najlepszych rozwiązań́. Jako mediator skutecznie wspiera rozwiazywanie konfliktów. W pracy koncentruje się̨ na możliwościach, a nie na przeszkodach. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla klientów zainteresowanych własnym rozwojem. Entuzjastka zmian, ekspert do spraw odwagi. Prywatnie kobieta odważna, zafascynowana życiem.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.