Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/34d0f171-5e07-45d2-825f-b0311b1f7f4b.jpg Jak pomóc pacjentowi w walce z otyłością?  Specjalne spotkanie w słupskim szpital

Jak pomóc pacjentowi w walce z otyłością? Specjalne spotkanie w słupskim szpital

Otyła dziewczyna siedzi z psem na kanapie i czyta książkę

Zmagasz się z otyłością? A może któraś z bliskich ci osób ma ten problem? W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku w czwartek, 24 października 2019 r. specjaliści opowiedzą, na czym polega leczenie bariatryczne. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Zespół ze szpitala we współpracy ze Stowarzyszeniem Pacjentów Bariatrycznych CHLO organizuje kolejną już edycję spotkania CHLO Spot, które odbędzie się o godz. 18.00 w sali konferencyjnej słupskiego szpitala (budynek administracji).

Czym jest bariatria?

Briatria to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem osób otyłych, u których normalne funkcjonowanie zostaje utrudnione lub uniemożliwione. Nierzadko pojawiają się różne powikłania zdrowotne. Leczenie otyłości to proces długotrwały. W jego skład wchodzą m.in. odpowiednia dieta, ćwiczenia. Następnie leki i psychoterapia. Ostatnim etapem jest interwencja chirurgiczna, czyli operacyjne zmniejszanie żołądka.

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej słupskiego szpitala przeprowadzane są endoskopowe i operacyjne leczenia otyłości. – Jak mówi Cezary Kaczmarkiewicz, koordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej: „leczenie operacyjne chorych otyłych wydłuża ich życie jednocześnie poprawiając jego jakość oraz prowadząc do ustąpienia chorób spowodowanych otyłością, np. cukrzycy, zaburzeń przemiany lipidów, nadciśnienia tętniczego, zmniejsza ryzyko występowania niektórych nowotworów”. Więcej informacji można znaleźć na stronie szpitala.

Ośrodek już działa

Z inicjatywy specjalistów w słupskim szpitalu powstał Ośrodek Koordynowanej Opieki Bariatrycznej. Chodziło o stworzenie wieloetapowej, multidyscyplinarnej współpracy lekarza, psychologa, dietetyka, która w bezpieczny sposób wpływa na leczenia otyłości pacjenta. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka zaprasza na kolejne już spotkanie dla pacjentów zmagających się z problemem otyłości. Uczestnicy dowiedzą się m.in. na czym polega leczenie bariatryczne i kto może się mu poddać. Specjaliści uświadomią, że w początkowym etapie ważna jest też dieta, na która pacjent musi przejść. Zanim nastąpi chirurgiczne zmniejszenie żołądka chory na otyłość, musi schudnąć. To warunek konieczny. Natomiast po operacji pacjent dostanie odpowiednią i zbilansowaną dietę. Będzie musiał jeść często i mniejsze ilości pokarmów.

 

Spotkanie pacjentów bariatrycznych i ich najbliższych

  • 24 października 2019 r., czwartek, godz.18.00
  • wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka
  • ul. Hubalczyków 1
  • Słupsk
  • budynek administracji – sala konferencyjna
  • wstęp – wolny

spotkanie bariatryczne_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.