Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jak Polska powróciła na mapę świata? Dowiesz się odwiedzając słupskie muzeum

Jak Polska powróciła na mapę świata? Dowiesz się odwiedzając słupskie muzeum

Tarcza z godłem Polski z lat 1919-1927

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wystawę „Powrót Polski na mapę świata". Ekspozycję, zorganizowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie można oglądać w Zamku Książąt Pomorskich od poniedziałku, 2 lipca 2018 r.

 

Wystawa ma charakter edukacyjny. Zwiedzający będą mogli prześledzić wydarzenia ostatnich lat walk o niepodległość (1914-1918) oraz dowiedzieć się, jak w pierwszych latach po jej odzyskaniu wyglądała odbudowa struktur państwowych. Nie było to zadanie proste – Polska była podzielona między trzech zaborców, państwo było bardzo zdezorganizowane. Będzie też można zobaczyć, jak kształtowały się granice odbudowującego się państwa, jaka funkcjonowała wtedy waluta oraz dlaczego na godle Polski znalazł się orzeł w koronie.

Wystawę planszową będą uzupełniać eksponaty, m.in. atlasy, monety z wizerunkiem marszałka Polski, waluta używana po odzyskaniu niepodległości, pamiątkowe ordery i odznaczenia czy też tarcza z godłem Polski z okresu powstania wielkopolskiego.

 

Powrót Polski na mapę świata

  • wystawa czynna: 2 lipca–18 listopada 2018 r.
  • Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
  • Zamek Książąt Pomorskich
  • ul. Dominikańska 5
  • Słupsk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat wystawy Powrót Polski na mapę świata
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.