Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zmiana organizacji ruchu przy najważniejszych pomorskich nekropoliach

Zmiana organizacji ruchu przy najważniejszych pomorskich nekropoliach

Fot. ZTM Gdańsk/J.Hoły

Zamknięte ulice i dodatkowe linie komunikacji miejskiej. Jak co roku, miasta przygotowują specjalną organizację ruchu w rejonie największych cmentarzy. Jak najwygodniej dotrzeć na cmentarze?

 

Większość zmian będzie obowiązywać 1 i 2 listopada 2019 r. Dodatkowa komunikacja w Gdańsku i Gdyni będzie kursować również 3 listopada.

 

Gdańsk

Zmiany w obsłudze komunikacyjnej w okolicy Cmentarza Łostowickiego i Cmentarza Srebrzysko zostaną wprowadzone 1 listopada. Tak jak w ubiegłych latach zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe 610 łączące Cmentarz Łostowicki z dworcem we Wrzeszczu (linia 610) i Dworcem Głównym (linia 695). Kursować będą też dodatkowe linie tramwajowe do pętli Łostowice-Świętokrzyska. Na ulicy Żołnierzy Wyklętych wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu oraz specjalny dwukierunkowy buspas autobusów komunikacji miejskiej. Utrzymany zostanie ruch komunikacji miejskiej w ciągu ulicy Łostowickiej.  Wjazd na „dolny parking” przy Cmentarzu Łostowickim będzie możliwy tylko dla osób niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje o organizacji ruchu na stronie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, a o układzie linii komunikacyjnych na stronie ZTM Gdańsk

 

 

Gdynia

Jak co roku jednokierunkowa będzie ulica Witomińska. Zmiana zostanie już w czwartek 31 października. Parking przy bramie cmentarza będzie dostępny tylko i wyłączne dla osób niepełnosprawnych. Do Cmentarza Witomińskiego pojadą autobusy linii 390. Pojazdy będą kursować przez cały dzień, do godziny 21. 00 nawet co minutę. Odwiedzający Cmentarz Komunalny w Kossakowie również muszą liczyć się ze zmianami organizacji ruchu. Ulica Rzemieślnicza będzie jednokierunkowa Dojazd do cmentarza ułatwią linie autobusowe 105 i 305. Będą one kursować co około 10 minut.   

Więcej informacji oraz informacji komunikacyjnych na stronie gdynia.pl

 

 

Kościerzyna

Zmiany w Kościerzynie zostaną wprowadzone 31 października. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku ulicy Dworcowej oraz na ulicach: Kaplicznej, Markubowo, Skarszewskiej. Komunikacja miejska, tak jak w pozostałe dni będzie bezpłatna.

 

 

Nowy Dwór Gdański

Na cmentarz w Nowym Dworze Gdańskim najłatwiej dojechać pociągiem. Jak co roku zostaną uruchomione kursy wąskotorówki pomiędzy tymczasowym przystankiem Cyganka-Przejazd, a główną stacją ŻKD i cmentarzem. Łacznie uruchomionych zostanie 16 pociągów, dwa składy pojadą w wydłużonej relacji aż do Sztutowa. Będą kursować 1 i 2 listopada.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów na stronie Żuławskiej Kolei Dojazdowej.

 

Sopot

W Sopocie zmiany w rejonie ulicy Malczewskiego zostaną wprowadzone od czwartku, 31 października. Zmiany obowiązywać będą do wieczora w niedzielę, 3 listopada. Jak co roku ulica Malczewskiego będzie jednokierunkowa, w kierunku Gdyni. Kierowcy jadący z Gdyni w kierunku Sopotu będą musieli skorzystać z objazdu ulicą Kolberga i Obodrzyców. 1 i 2 listopada autobusy linii 187 pojadą częściej, bo nawet co 10-15 minut.

Schemat organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego na stronie sopot.pl

 

Słupsk

Na dwa słupskie cmentarze (Nowy i Stary) najlepiej dojechać komunikacją miejską, która 1 listopada będzie bezpłatna. Uruchomione zostaną trzy linie specjalne, 61, 62 i 63, które dowiozą pasażerów z różnych dzielnic bezpośrednio do cmentarzy. Autobusy będą kursować co około 5 minut. W rejonie Nowego Cmentarza zamknięta będzie ulica Zachodnia, a na ulicy 3-go Maja wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Z kolei przy cmentarzu Starym zamknięta będą ulice Rabina dr Maxa Josepha, Kaszubska, Obrońców Wybrzeża oraz prof. Lotha.

Dodatkowe informacje na stronie Zarządu Infrastruktury Miejskiej.

 

 

Starogard Gdański

W stolicy Kociewia na ulice wyjadą dodatkowe autobusy. 1 listopada uruchomione zostaną trzy linie (C1, C2 i C3) do Cmentarza Łapiszewo. Będą kursować co godzinę w czwartek 31 października, co 10minut w piątek oraz co 20 minut w sobotę, 2 listopada. Obowiązywać w nich będzie standardowa taryfa biletowa.

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie Starogardu Gdańskiego.

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.