Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jak Gdynia uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Jak Gdynia uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Parada gdynian

Żeglarze pójdą w paradzie, by oddać hołd Rzeczpospolitej. 11 listopada 2018 r. o godzinie 12 wyruszą ulicami Gdyni pod Pomnik Polski Morskiej na skwerze Kościuszki.

 

W 1918 r. Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.

 

Morski akcent

Parada Niepodległości, jak co roku, będzie jednym z głównych akcentów Gdyńskich Urodzin Niepodległej. Pójdą w niej m.in pomorscy żeglarze z Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Udział zapowiedziały już Yacht Klub Stal Gdynia, YKP Gdynia, Jacht Klub Morski Gryf z Gdyni oraz Fundacja Harcerstwa CWM ZHP Gdynia wraz z załogą Zawiszy Czarnego.

Trasa gdyńskiej parady, która rozpocznie się w niedzielę, 11 listopada o godz. 12, będzie wiodła od Dworca PKP w Gdyni, ulicą 10 Lutego i skwerem Kościuszki, pod Pomnik Polski Morskiej, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.

Wszyscy chętni do udziału w tym wydarzeniu zbierają się o godz. 11.30 przy dworcu SKM Gdynia Główna, na wysokości ul. Starowiejskiej.

Program

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.