Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jak budować miasto portowe? Jak zmienia się centrum Gdyni? Dowiesz się na specjalnym spotkaniu

Jak budować miasto portowe? Jak zmienia się centrum Gdyni? Dowiesz się na specjalnym spotkaniu

Dworzec Morski w Gdyni

Pretekstem do rozmowy o przenikaniu terenów portowych i gdyńskiego śródmieścia jest wydanie publikacji „Przestrzenie emigracji. Dworzec Morski i infrastruktura emigracyjna w Gdyni". O historycznych zmianach i planach na przyszłość będą mówić specjaliści – architekci, konserwatorzy i historycy. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2019 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni.

 

Wstęp jest bezpłatny.

 

Gdynia – miasto otwarte na morze

Jakich zmian w tkance miejskiej Gdyni możemy spodziewać się w bliższej i dalszej przyszłości? O mieście będą rozmawiać prof. Małgorzata Omilanowska, dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, dr inż. arch. Marek Stępa, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych oraz dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska, współautorka wytycznych konserwatorskich odbudowy Dworca Morskiego i adaptacji na Muzeum Emigracji. Specjaliści zastanowią się nad tematyką współistnienia miasta i portu – w szerokim ujęciu historycznym, współczesnym, a także w kontekście planów na przyszłość. Będą też problemy polityki morskiej II RP, nowe realizacje oraz plany urbanistyczne Gdyni jako miasta otwartego na morze.

Tego samego dnia odbędzie się premiera książki „Przestrzenie emigracji. Dworzec Morski i infrastruktura emigracyjna w Gdyni”, która powstała z okazji 85-lecia oddania do użytku budynku dworca.

 

Na styku miasta i portu. Procesy urbanistyczne w centrum Gdyni

  • 23 lutego 2019 r., sobota, godz. 16.00-18.00
  • Muzeum Emigracji
  • ul. Polska 1
  • Gdynia
  • wstęp wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.