Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jak będzie wyglądał najpiękniejszy wieniec dożynkowy na Pomorzu? Ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu

Jak będzie wyglądał najpiękniejszy wieniec dożynkowy na Pomorzu? Ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu

Wieniec dożynkowy

Każdego roku na dożynkach wojewódzkich wybierany jest najpiękniejszy wieniec. W zeszłym roku konkurs wygrało sołectwo Rekowo. Kto wygra w tym roku, przekonamy się w Parszczycach w gminie Krokowa, 16 września 2018 r.

 

Termin zgłoszeń upływa 11 września 2018 r.

 

Tylko naturalne materiały

Wojewódzki konkurs na wieniec dożynkowy odbywa się co roku w czasie obchodów Święta Plonów. Prace zgłoszone do konkursu powinny mieć kształt korony. Mogą być wysokie na ponad półtora metra. Do wykonania wieńca powinny być użyte materiały naturalne, takie jak: kwiaty, płody rolne, zioła czy zboża. Wykluczone są jakiekolwiek elementy sztuczne, plastikowe oraz styropian.

 

Co będzie oceniane?

Komisja konkursowa będzie zwracać szczególną uwagę na różnorodność użytych materiałów. Liczyć się będzie również kompozycja i dobór barw. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć za tradycyjną formę wieńca i technikę wykonania. Do konkursu mogą zgłaszać się zarówno osoby fizyczne, jak i koła gospodyń wiejskich czy jednostki samorządu terytorialnego. Komisja wybierze trzy najładniejsze wieńce. Za zdobycie pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda wysokości dwóch tysięcy złotych. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zobacz: Regulamin Wojewódzkiego Konkursu na Wieniec Dożynkowy 2018

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.