Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jachty na Zatoce Gdańskiej powalczą o Błękitną Wstęgę. Kto zdobędzie tę nagrodę

Jachty na Zatoce Gdańskiej powalczą o Błękitną Wstęgę. Kto zdobędzie tę nagrodę

Jachty

Prawie 50 jachtów w pięciu kategoriach weźmie udział w 67. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 października 2018 r.

 

Jedne z najstarszych i najważniejszych regat morskich w Polsce, tradycyjnie w pierwszą sobotę października przyciągną żeglarzy z całej Polski.

 

Kto będzie rywalizować?

W Błękitnej Wstędze popłynie m.in. jacht Copernicus, uczestnik wokółziemskich regat Whitbread Round the World Race w latach 1973-1974 oraz Aquila, którego sternikiem jest 83-letni Czesław Perlicki (YKP Gdynia). Obok legend wystartują też regatowi wyjadacze, jak Tomasz Kosobucki (Lubelska Grupa Regatowa) na Fujimo czy Jan Piernikarczyk (JKM Gryf Gdynia) na Pallasie.

67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej rozpocznie się na redzie gdyńskiego basenu jachtowego w sobotę 6 października o godz. 11.00. O godz. 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal” rozpocznie się tradycyjna Sailors Party, a o  godz. 18.00 zostaną ogłoszone wyniki.

Zgłoszenia do regat można składać do piątku 5 października. Jachty uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Organizatorem 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej jest Yacht Klub „Stal” Gdynia, a  partnerem Pomorski Związek Żeglarski.

Zobacz: Błękitna Wstęga

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.