Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/06a4f3ee-d1a9-4e85-91f4-dc082bddd60b.jpg Interna i urologia w wejherowskim szpitalu po remoncie. Co zmieniło się za ponad 2 mln zł?

Interna i urologia w wejherowskim szpitalu po remoncie. Co zmieniło się za ponad 2 mln zł?

Otwarcie Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie z udziałem członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej (w środku)

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii w szpitalu w Wejherowie wyremontowano 14 sal chorych, w tym jedną wzmożonego nadzoru. Kupiono lożę laminarną do przygotowywania cytostatyków dla chorych na nowotwory. Zmodernizowano też urologię, na której m.in. wyremontowano sale zabiegowe i gabinet USG.

 

Otwarcie po remoncie Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii oraz Oddziału Urologii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie z udziałem członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej odbyło się w piątek, 3 stycznia 2020 r.

 

Wyremontowana interna

Oddział Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii jest jednym z największych oddziałów w szpitalu i ma 45 łóżek. Na nim miesięcznie hospitalizowanych jest średnio 200 pacjentów. W 2018 r. przyjęto 2522, a do końca listopada 2019 r. – 2109 chorych. Na oddziale leczeni są pacjenci m. in. z chorobami układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego płuc czy nerek.

Firma Wema-Wenta sp. z o.o. przeprowadziła roboty budowlane na części oddziału obejmującej 36 łóżek. Modernizację wykonano w 14 salach chorych, w tym 6-osobowej wzmożonego nadzoru oraz jednoosobowej sali obserwacyjnej. Ponadto, wyremontowano m.in.: gabinet zabiegowy, sześć łazienek, pomieszczenia gospodarcze, magazyn, brudownik, aneks kuchenny dla pacjentów oraz pokój przygotowawczy i punkt pielęgniarski. Przeprowadzone prace polegały na modernizacji rozdzielni elektrycznej, wymianie instalacji gazów medycznych oraz instalacji przyzywowej. Wymieniono też: drzwi, posadzki oraz sufit podwieszany, urządzenia sanitarne, grzejniki i oświetlenie sufitowe. W salach chorych i na korytarzach zamontowano okładziny ścienne oraz zestawy ścienne nadłóżkowe. Dodatkowo kupiono lożę laminarną do przygotowywania cytostatyków podawanych m.in. pacjentom geriatrycznym oraz osobom chorym na nowotwory narządów wewnętrznych.

  – Samorząd województwa pomorskiego przekazał środki w wysokości ponad 1,5 mln zł na roboty budowlane i zakup loży laminarnej – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. Jest to już kolejny zmodernizowany w ostatnim czasie z budżetu województwa oddział internistyczny. Wszystkie te inwestycje to wyraz naszej troski o dobro chorych leczonych w naszych szpitalach. Dzięki remontowi Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii niewątpliwie zwiększy się jakość świadczonych usług zdrowotnych, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort pobytu pacjentów. Ponadto, personel medyczny zyska bardziej dogodne warunki pracy – dodała Kapała-Sokalska.

 

Zmodernizowana urologia

Na Oddziale Urologii wyremontowano m.in.: dwie sale zabiegowe, dwie sale endoskopowe oraz śluzy dla lekarzy, gabinet USG i pokój socjalny dla pielęgniarek. W salach endoskopowych i zabiegowych zamontowano okładziny ścienne. Zmodernizowano też łazienki gabinety lekarki i pielęgniarki oddziałowej i łazienki oraz zaadaptowano dawny magazynek na drugi gabinet lekarski. W łazienkach wymieniono posadzkę i glazurę, drzwi oraz urządzenia sanitarne (WC, zlewy, brodziki). W pomieszczeniach zainstalowano m.in. nowe oświetlenie sufitowe oraz grzejniki w łazienkach.

Na remont i wyposażenie niemedyczne, które kosztowały prawie 500 tys. zł, złożyły się: samorząd województwa pomorskiego, miasta (Wejherowo, Rumia i Reda), gminy (Wejherowo, Szemud, Gniewino, Krokowa i Luzino), powiat wejherowski, a część kwoty pokrył też szpital ze środków własnych.

 

Fot. Katarzyna Kulaszewska, Szpitale Pomorskie

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.