Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Interna i urologia w wejherowskim szpitalu po remoncie. Co zmieniło się za ponad 2 mln zł?

Interna i urologia w wejherowskim szpitalu po remoncie. Co zmieniło się za ponad 2 mln zł?

Otwarcie Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie z udziałem członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej (w środku)

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii w szpitalu w Wejherowie wyremontowano 14 sal chorych, w tym jedną wzmożonego nadzoru. Kupiono lożę laminarną do przygotowywania cytostatyków dla chorych na nowotwory. Zmodernizowano też urologię, na której m.in. wyremontowano sale zabiegowe i gabinet USG.

 

Otwarcie po remoncie Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii oraz Oddziału Urologii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie z udziałem członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej odbyło się w piątek, 3 stycznia 2020 r.

 

Wyremontowana interna

Oddział Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii jest jednym z największych oddziałów w szpitalu i ma 45 łóżek. Na nim miesięcznie hospitalizowanych jest średnio 200 pacjentów. W 2018 r. przyjęto 2522, a do końca listopada 2019 r. – 2109 chorych. Na oddziale leczeni są pacjenci m. in. z chorobami układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego płuc czy nerek.

Firma Wema-Wenta sp. z o.o. przeprowadziła roboty budowlane na części oddziału obejmującej 36 łóżek. Modernizację wykonano w 14 salach chorych, w tym 6-osobowej wzmożonego nadzoru oraz jednoosobowej sali obserwacyjnej. Ponadto, wyremontowano m.in.: gabinet zabiegowy, sześć łazienek, pomieszczenia gospodarcze, magazyn, brudownik, aneks kuchenny dla pacjentów oraz pokój przygotowawczy i punkt pielęgniarski. Przeprowadzone prace polegały na modernizacji rozdzielni elektrycznej, wymianie instalacji gazów medycznych oraz instalacji przyzywowej. Wymieniono też: drzwi, posadzki oraz sufit podwieszany, urządzenia sanitarne, grzejniki i oświetlenie sufitowe. W salach chorych i na korytarzach zamontowano okładziny ścienne oraz zestawy ścienne nadłóżkowe. Dodatkowo kupiono lożę laminarną do przygotowywania cytostatyków podawanych m.in. pacjentom geriatrycznym oraz osobom chorym na nowotwory narządów wewnętrznych.

  – Samorząd województwa pomorskiego przekazał środki w wysokości ponad 1,5 mln zł na roboty budowlane i zakup loży laminarnej – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. Jest to już kolejny zmodernizowany w ostatnim czasie z budżetu województwa oddział internistyczny. Wszystkie te inwestycje to wyraz naszej troski o dobro chorych leczonych w naszych szpitalach. Dzięki remontowi Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii niewątpliwie zwiększy się jakość świadczonych usług zdrowotnych, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort pobytu pacjentów. Ponadto, personel medyczny zyska bardziej dogodne warunki pracy – dodała Kapała-Sokalska.

 

Zmodernizowana urologia

Na Oddziale Urologii wyremontowano m.in.: dwie sale zabiegowe, dwie sale endoskopowe oraz śluzy dla lekarzy, gabinet USG i pokój socjalny dla pielęgniarek. W salach endoskopowych i zabiegowych zamontowano okładziny ścienne. Zmodernizowano też łazienki gabinety lekarki i pielęgniarki oddziałowej i łazienki oraz zaadaptowano dawny magazynek na drugi gabinet lekarski. W łazienkach wymieniono posadzkę i glazurę, drzwi oraz urządzenia sanitarne (WC, zlewy, brodziki). W pomieszczeniach zainstalowano m.in. nowe oświetlenie sufitowe oraz grzejniki w łazienkach.

Na remont i wyposażenie niemedyczne, które kosztowały prawie 500 tys. zł, złożyły się: samorząd województwa pomorskiego, miasta (Wejherowo, Rumia i Reda), gminy (Wejherowo, Szemud, Gniewino, Krokowa i Luzino), powiat wejherowski, a część kwoty pokrył też szpital ze środków własnych.

 

Fot. Katarzyna Kulaszewska, Szpitale Pomorskie

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.