Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Interaktywny raport Polska w Horyzoncie 2020 – instrukcja jak się po nim poruszać

Interaktywny raport Polska w Horyzoncie 2020 – instrukcja jak się po nim poruszać

Polska uzyskała dofinansowanie w projektach H2020 na poziomie blisko 600 mln euro – wynika z raportu dotyczącego uczestnictwa w PR Horyzont 2020 na dzień 1 marca 2020. Szczegóły polskiego zaangażowania znajdują na 5. stronie tego raportu, na stronie 2 mamy udział regionów. W podsumowaniu uwzględniono również  informacje o projektach w ramach Partnerstw Publiczno-Publicznych i projektach KIC Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

Dział Analiz i Statystyk KPK PB UE opracował wyczerpującą analizę uczestnictwa polskich organizacji w programie Horyzont 2020. Materiał został opracowany na podstawie bazy eCORDA – bazy Komisji Europejskiej zawierającej informacje na temat beneficjentów i projektów z całego świata.

W sześciu zakładkach raportu znajdziecie informacje na temat szczegółowego uczestnictwa w projektach H2020 podmiotów z całego świata oraz z Polski. Są tam zestawienia obrazujące m.in.: wysokość dofinansowania projektów, jakie organizacje uczestniczą w ilu projektach, ilu jest w poszczególnych krajach koordynatorów takich projektów, w jakich obszarach specjalizują się poszczególni beneficjenci i wiele, wiele więcej informacji szczegółowych.

Aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po naszym interaktywnym narzędziu przygotowano krótki przewodnik.

Zachęcamy do skorzystania z  instrukcji i do zapoznania się z raportem.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.