Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Instrumentalna podróż. Czesław Mozil z najnowszą płytą w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Instrumentalna podróż. Czesław Mozil z najnowszą płytą w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Czesław Mozil

Utwory z najnowszej płyty zespołu Czesław Śpiewa „Księga Emigrantów. Tom II" nagranej wspólnie z orkiestrą Arte Dei Suonatori będzie można usłyszeć w sobotę, 10 marca 2018 r.

 

Czesław Mozil wraca do Teatru Szekspirowskiego, aby zaprezentować materiał z najnowszej płyty „Księga Emigrantów. Tom II”, nagranej z barokową orkiestrą o międzynarodowej sławie. Słuchaczy czeka kolejna ciekawa multiinstrumentalna podróż.

 

Niezwykła muzyka, nietuzinkowe żarty i biograficzne anegdoty

Podczas koncertu pojawią się zarówno premierowe piosenki z tekstami Michała Zabłockiego, jak i przeboje z poprzednich krążków zespołu Czesław Śpiewa – „Debiut” i „Pop”  oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value. Nie zabraknie też spajającej całość przewrotnej konferansjerki Mozila.

Polsko-duński zespół Czesław Śpiewa tworzą absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. Muzycy swobodnie poruszają się po finezyjnych dźwiękach tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele, to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny.

Pierwszy album zespołu Czesław Śpiewa – „Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tys. egz. , a kolejny –  „Pop”  pokrył się podwójną  platyną. Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Księga Emigrantów. Tom I” również zbliżył się do statusu złotej płyty. Zespół Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych – otrzymał aż 15 nominacji oraz zdobył 3 statuetki Fryderyków, nagród polskiej branży muzycznej. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą, m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival oraz Męskie Granie.

Orkiestra Arte dei Suonatori, z którą zespół stworzył materiał do swojej najnowszej płyty „Księga Emigrantów. Tom II” jest najlepiej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową na międzynarodowej scenie muzycznej. Jej repertuar jest imponujący. To zbiór ponad 600 kompozycji, od początków muzyki barokowej do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze. Arte dei Suonatori w 20-letniej historii zarejestrowało 17 płyt, wydanych na 13 albumach za pośrednictwem szwedzkich, francuskich, holenderskich oraz duńskich wytwórniIch bogaty dorobek był wielokrotnie nagradzany przez międzynarodową krytykę muzyczną prestiżowymi odznaczeniami.

 

Koncert Czesław Śpiewa

  • 10 marca 2018 r., sobota, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Bilety:

  • 60 zł – parter (miejsca siedzące) oraz galerie na wprost sceny
  • 50 zł – galerie boczne

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.