Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/4598a706-874e-44ac-98f4-c6ae2bd003c3.jpg Indywidualna i zbiorowa pamięć w sztuce. Niezwykła wystawa w Słupsku i Ustce

Indywidualna i zbiorowa pamięć w sztuce. Niezwykła wystawa w Słupsku i Ustce

Wystawa BGSW

Czym jest pamięć? Jak można ją przedstawić? Malarstwo, fotografie czy niezwykłe instalacje można oglądać w słupskiej Baszta Czarownic i Galerii Kameralnej oraz w usteckim Centrum Aktywności Twórczej. Wystawa Przeszłość jest obcym krajem będzie czynna do 18 czerwca 2017 r.

 

Wystawa jest projektem kuratorskim łączącym artystów pracujących w różnych polskich mediach i wywodzących się z różnych środowisk.

 

Pamięć jako klucz

Prace malarskie, wideo, film, rysunek, fotografię oraz sztukę instalacji można podziwiać w słupskich galeriach i usteckiej przestrzeni wystawienniczej. Autorami wystawy są: Ewa Bloom-Kwiatkowska, Karolina Breguła, GF Gomae, Hubert Czerepok, Dominik Lejman, Zbigniew Libera i Mariusz Tarkawian. Artyści badali pamięć zarówno zbiorową i indywidualną. Zderzyli ze sobą różne punkty widzenia i narracje historii, które występują w mass mediach, ośrodkach władzy i wiedzy, a także wśród społeczności lokalnych. Mimo że prezentowali odmienny i subiektywny sposób patrzenia na historię kultury, a w szczególności sztuki, to odnieśli się m.in. do takich zagadnień jak terror faszystowski i komunistyczny.

 

Przeszłość jest obcym krajem

  • wystawa czynna do 18 czerwca 2017 r.
  • Baszta Czarownic,  al. F. Nullo 8  w Słupsku
  • Galeria Kameralna, ul. Partyzantów 31 a w Słupsku
  • Centrum Aktywności Twórczej,  ul. Zaruskiego 1 a w Ustce

Zobacz: Bałtycka Galerii Sztuki Współczesnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.