Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Inaczej na trasie z Trójmiasta do Kościerzyny. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów SKM

Inaczej na trasie z Trójmiasta do Kościerzyny. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów SKM

Szynobus na peronie

Nowe połączenia kolejowe, więcej pociągów w weekendy. Zmiany od 12 marca dotyczą tras Gdańsk – Gdańsk Port Lotniczy – Gdynia i Kościerzyna – Gdańsk /Gdynia.

PKP SKM w Trójmieście sp. z o. o. uruchamia dodatkowe, bezpośrednie połączenie kolejowe między Gdańskiem a Kościerzyną po godz. 15.00.

Z Trójmiasta do Kościerzyny

Pociąg kursujący od poniedziałku do piątku nie będzie zatrzymywał się na wszystkich stacjach. Natomiast częściej będą jeździły pociągi z Kościerzyny. Ostatni do Trójmiasta odjedzie o godz. 19.24. Dodatkowo, w tzw. długi weekend oraz w wakacyjne weekendy w godzinach porannych, zostaną uruchomione pociągi – jeden Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna, a drugi – w przeciwnym kierunku.

Liczba pasażerów jest na bieżąco monitorowana, co wpływa na dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych. Dlatego też samorząd wojewódzki zwiększył do 30 minut, w godzinach popołudniowego szczytu, częstotliwość kursowania pociągów na odcinku Gdańsk – Żukowo – Borkowo.

Z myślą o pasażerach, którzy kończą pracę w Gdyni po godz. 15.00, odjazd pociągu relacji Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Kościerzyna zostanie przesunięty na godz. 15.40.

Zmienił się też rozkład jazdy pociągów regionalnych zatrzymujących się m. in. na stacjach Gołubie Kaszubskie, Somonino, Żukowo Wschodnie. W związku z niskim zainteresowaniem podróżnych na trasie Gdynia Gdynia – Gdańsk Wrzeszcz i zmodyfikowano poranne i wieczorne połączenia kolejowe.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.