Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Hokejowa elita Europy przyjedzie do Gdańska. Euro Ice Hockey Challenge o puchar 100-lecia Niepodległości

Hokejowa elita Europy przyjedzie do Gdańska. Euro Ice Hockey Challenge o puchar 100-lecia Niepodległości

Hokejowa reprezentacja Polski

Reprezentacje Polski, Austrii, Norwegii i Danii zmierzą się w wyjątkowym turnieju hokejowym w gdańskiej Hali Olivia. Czy tak, jak kilka lat temu biało-czerwoni ograją rywali i zdobędą puchar?

 

Gdańsk po raz trzeci będzie gościć uczestników Euro Ice Hockey Challenge. Walka na lodzie będzie pasjonująca. Pierwszy mecz już w piątek, 9 listopada. Kolejne w sobotę i niedzielę.

 

Europejska elita

Na rozgrywany w gdańskiej hali Olivia turniej przyjadą reprezentacje, które grają hokej na najwyższym światowym poziomie. – Obsada tegorocznych zawodów jest bardzo mocna, a wśród uczestników mamy reprezentacje z najwyższej hokejowej półki – mówi Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec Gdańsk. Reprezentacje Austrii, Danii i Norwegii co roku na mistrzostwach świata rywalizują z takimi potęgami, jak Rosja czy Szwecja. W tym gronie polska drużyna prezentuje się trochę skromniej, ale i tak walka o zwycięstwo będzie równorzędna, a obsada turnieju gwarantuje wysoki poziom sportowy i ogromne emocje.

 

Olivia szczęśliwa dla Polaków

Do tej pory turniej EIHC dwa razy odbywał się w Gdańsku. Cztery lata temu biało-czerwoni zdominowali rywali i wygrali puchar. Z kolei w 2016 roku ulegli jedynie drużynie Kazachstanu. – Myślę, że to będzie świetna impreza. Listopad sprzyja sportom halowym, a dodatkowo ceny biletów są bardzo atrakcyjne. Zapraszam wszystkich, przyjdźmy całymi rodzinami i dopingujmy biało-czerwonych hokeistów – zaprasza Kostecki.

 

Oryginalny plakat

Hokejowe święto promuje specjalnie zaprojektowany plakat. Widoczni na nim hokeiści są elementem graficznym plakatu stworzonego przez Stefana Osieckiego i Jerzego Skolimowskiego, reklamującego zawody World Hockey Championship rozegrane w Krynicy w 1931 roku. Były to pierwsze ważne międzynarodowe zawody w hokeju, jakie zostały rozegrane w niepodległej Polsce.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.