Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Historyczne obozowisko rycerskie, zmagania turniejowe i pokazy ptaków drapieżnych. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie

Historyczne obozowisko rycerskie, zmagania turniejowe i pokazy ptaków drapieżnych. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie

Rycerze

Bytowski zamek i okolice w sobotę, 28 lipca 2018 r. opanują średniowieczni rycerze i prawdziwe damy. Po tradycyjnych turniejach w samo południe, wieczorem będzie okazja, by zobaczyć inscenizację bitwy z 1433 r. oraz wziąć udział w biesiadzie.

 

To już 3. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Kilka turniejów dla rycerzy

Święto rozpocznie się przemarszem rycerstwa z Zamku na rynek w Bytowie. Sobotni turniej rycerski obejmie cztery kategorie: miecz i tarczę, miecz długi, miecz i puklerz oraz turniej łuczniczy. Specjalny turniej przygotowali sponsorzy imprezy.

Będzie można też zobaczyć wystawę drapieżnych ptaków oraz wysłuchać koncertu muzyki dawnej w wykonaniu Góry Trolla. A wieczorem, o godz. 20.00 odbędzie się inscenizacja bitwy polsko-krzyżackiej z 1433 r. z narracją oraz muzyką. Po zmierzchu na niebie rozbłyśnie pokaz Fire & Light Show.

 

3. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie

  • 29 lipca 2018 r., sobota, godz. 10.30
  • Zamek w Bytowie
  • ul. Zamkowa 1
  • Bytów

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.