Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Harmonijne zmiany, inspirujące wspomnienia. Wspólny koncert i symboliczne przekazanie batuty w Filharmonii Bałtyckiej

Harmonijne zmiany, inspirujące wspomnienia. Wspólny koncert i symboliczne przekazanie batuty w Filharmonii Bałtyckiej

George Tchitchinadze. Fot. Gela Megrelidze

 

Rok 2017 jest dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej czasem zmian na stanowisku dyrektora artystycznego orkiestry. Wspólnego koncertu dwóch dyrygentów będzie można posł uchać 17 marca 2017 r. o godz. 19.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

 

Ernst van Tiel

W 2012 r. został dyrektorem artystycznym orkiestry. Dostrzegł w gdańskich filharmonikach ogromny potencjał, który potrafił odpowiednio wykorzystać. W repertuarze PFB pojawiły się m.in. koncerty muzyki musicalowej i filmowej. Orkiestra wyszła także poza mury filharmonii, m.in. z koncertami promenadowymi, prezentując bardzo zróżnicowany repertuar.

 

George TchitchinadzeErnst van Tiel. Fot. L. Lewandowska

Nowy dyrektor artystyczny orkiestry rozpoczął karierę w 1998 r. jako dyrygent operowy, prowadząc koncert galowy podczas Międzynarodowego Festiwalu Operowego w Tbilisi. Współpracował z kilka polskimi orkiestrami, takimi jak Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia czy orkiestra Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz odbył wiele tras koncertowych.

– Z wielką przyjemnością wybiorę dla melomanów dzieła największych kompozytorów historii ludzkości, zaproszę najlepszych solistów i dyrygentów. Moim największym marzeniem jest podniesienie już wysokiego poziomu artystycznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej do najwyższych standardów – tak mówi o swoich planach George Tchitchinadze. – Chciałbym, aby muzycy mogli zaprezentować swoje umiejętności zarówno w Gdańsku, jak i poza nim. Chciałbym także dotrzeć do uczniów i studentów, pacjentów szpitali, mieszkańców domów seniora i pracowników fabryk. Chciałbym, aby Orkiestra dotarła do wszystkich mieszkańców – także tych, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć do przepięknej siedziby Polskiej Filharmonii Bałtyckiej – dodaje nowy dyrektor.

 

Harmonijne zmiany, inspirujące wspomnienia”

strona Filharmonii Bałtyckiej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.