Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
„Hamlet”, „Makbet” i „Otello”. W Szekspirowskim poznaj dzieła mistrza ze Stratfordu

„Hamlet”, „Makbet” i „Otello”. W Szekspirowskim poznaj dzieła mistrza ze Stratfordu

Andrzej Seweryn

Gdański Teatr Szekspirowski w sobotę, 15 lutego 2020 r. będzie gościć wybitnego aktora i reżysera Andrzeja Seweryna. W jego wykonaniu będzie można usłyszeć najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Szekspira m.in. „Hamleta", „Makbeta", „Otella".

 

Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów geniusza ze Stratfordu.

 

Z Sewerynem poznaj Szekspira

To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie – dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej – do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji. Są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane zostaną w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego. Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej fascynuje jego jako aktora i nie-aktora.

 

O artyście

Andrzej Seweryn – aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Przez Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza został w 1990 r. uznany za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 r. Wystąpił w wielu filmach Andrzeja Wajdy („Ziemia obiecana”, „Dyrygent”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”), grał także m.in. u Agnieszki Holland i Stevena Spielberga. Jako trzeci w historii teatru francuskiego cudzoziemiec występował w jednym z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie – Comédie-Française.

 

Monodram Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira”

  • 15 lutego 2020 r. sobota
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk
  • Czas trwania: 1 h 30 min

Bilety:

  • 100 zł – normalny  / 80 zł ulgowy – parter, miejsca siedzące, układ klasyczny
  • 80 zł – normalny  / 65 zł – galerie frontowe
  • 50 zł – normalny  / 40 zł – galerie boczne

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.