Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gwiazdy czarnego sportu w Gdańsku. Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

Gwiazdy czarnego sportu w Gdańsku. Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

Zawody żużlowe na stadionie im. Z. Podleckiego w Gdańsku

Krystian Pieszczek, Tai Woffinden, Artiom Łaguta a może Greg Hancock? 14 sierpnia przyjdź na stadion żużlowy w Gdańsku i zobacz najlepszych żużlowców w Polsce.

 

Rozgrywany od zeszłego sezonu w Gdańsku turniej o tytuł Międzynarodowego Mistrza Ekstraligi to prawdziwa gratka dla kibiców speedwaya. Rok temu zawody wygrał Krystian Pieszczek. Czy w tym roku obroni tytuł?

 

Elita w Gdańsku

Na gdański turniej przyjadą najlepsi. Będą to: Rune Holta, Maciej Janowski, Emil Sayfutdinov, Niels Kristian Iversen, Leon Madsen, Artiom Łaguta, Krystian Pieszczek, Jason Doyle, Greg Hancock, Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik, Kacper Woryna, Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej i Jarosław Hampel. Rozegrane zostaną 23 biegi. W każdym wystartuje czterech zawodników. Po 20 wyścigach zawodnicy pojadą w biegach półfinałowych oraz wielkim finale w którym wystąpią dwaj najlepsi żużlowcy  całego turnieju oraz zwycięzcy półfinałów. Zwycięzca finału oprócz tytułu Mistrza otrzyma złoty wieniec laurowy.

 

Speedway Ekstraliga

Jest to najsilniejsza żużlowa liga świata. W sezonie 2017/2018 występuje w niej osiem zespołów z: Zielonej Góry, Wrocławia, Rybnika, Częstochowy, Leszna, Gorzowa Wielkopolskiego, Torunia i Grudziądza. W ich barwach jadą najlepsi żużlowcy świata. Po piłkarskiej ekstraklasie jest to najbardziej popularna liga w Polsce. Przed telewizorami i na stadionach zasiadają tysiące fanów. Zawody speedway ekstraligi są również transmitowane za granicę. Każdego roku oprócz rozgrywek ligowych w Polsce odbywa się szereg wyścigów światowej klasy jak na przykład zawody z cyklu Speedway GrandPrix.

 

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

  • 14 sierpnia 2017 r.
  • Gdańsk
  • Stadion żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego
  • Bilety i informacje na stronie organizatora
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.