Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gratulacje dla całego zespołu. Ginekologia w Wejherowie na medal. Wyniki rankingu „Wprost”

Gratulacje dla całego zespołu. Ginekologia w Wejherowie na medal. Wyniki rankingu „Wprost”

Sala do badania ultrasonograficznego na Oddziale Ginekologicznym w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie

Wejherowska ginekologia znalazła się wśród najlepszych oddziałów w Polsce. Zajęła 5. na 47 miejsc.

 

– Cieszę się, że Oddział Ginekologiczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Ceynowy w Wejherowie zajął tak wysokie miejsce wśród polskich szpitali. Gratuluję całemu zespołowi – powiedział członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski. – Konsekwentne inwestycje i rozwój szpitali marszałkowskich dają efekty. Tak, jak niejednokrotnie deklarowaliśmy, staramy się robić jak najwięcej, aby poprawiać komfort naszych pacjentek i pacjentów. Szpital zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną i przy wsparciu samorządu województwa modernizuje infrastrukturę szpitalną oraz kupuje nowoczesny sprzęt – dodał Orłowski.

 

Ginekologia na 5

Oddział Ginekologiczny w Szpitalu w Wejherowie, wchodzący w skład spółki Szpitale Pomorskie, zajął 5. miejsce w kategorii „najlepsze szpitale ginekologiczne”. W kategoriach „zmian w szyjce macicy” oraz „wypadanie żeńskich narządów płciowych, nietrzymanie moczu” znalazł się na drugim miejscu, a w kategorii „mięśniaki i inne zmiany w trzonie macicy” na siódmej pozycji.
Ze szpitali marszałkowskich w rankingu znalazł się też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku sp. z o. o. Oddział Położniczo-Ginekologiczny jest na dwunastej lokacie, Oddział Urologiczny zajął czwarte miejsce w kraju, piąte – w kategorii „duże operacje” na oddziałach urologicznych, szóste w kategorii „zabiegi endoskopowe” i dziesiąte „leczenia kamicy układu moczowego”.
Na szóstym miejscu w kategorii „zabiegów endoskopowych” znalazł się też Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

Badanie jest wynikiem opracowanego przez Centrum Konsultacyjne Medical rankingu wydawnictwa Termedia na zlecenie tygodnia „Wprost”.

W drugiej części badania porównano najlepsze placówki chirurgiczne, ortopedyczne, okulistyczne i ginekologiczne. Ranking jako jedyny w Polsce ocenia specjalności medyczne, a nie instytucje. Dzięki niemu pacjenci mają rzetelną i wiarygodną ocenę poziomu usług medycznych konkretnych szpitalach.

 

Badane kryteria

Do szpitali wysłano 2 tys. zaproszeń do udziału w badaniu. Poproszono ich o wypełnienie ankiet, które zespół ekspertów następnie przeanalizował. Oceniano m.in.: zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych. Na lokatę wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.