Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Granica między fikcją filmową a rzeczywistością. Bez tytułu, czyli wystawa Grzegorza Stefańskiego w Ustce

Granica między fikcją filmową a rzeczywistością. Bez tytułu, czyli wystawa Grzegorza Stefańskiego w Ustce

Ludzie w wodzie

W Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 4 października 2018 r. będzie wernisaż projektu filmowego Grzegorza Stefańskiego. Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2018 r.

 

W proces tworzenia pracy byli zaangażowani lokalni statyści, którzy chcieli uczestniczyć w filmie.

 

O projekcie

Projekt powstał we współpracy z operatorem Tomaszem Ziółkowskim. Dotyczy różnicy zachodzącej między fikcją filmową a rzeczywistością, a także skupia się na niejasno określonej granicy pomiędzy nimi. Materiał został zarejestrowany na plaży, która sama w sobie pełni funkcję sceny dla społecznych zachowań i granicy między kulturą a naturą.

 

O artyście

Grzegorz Stefański – urodził się w 1983 r. Mieszka i pracuje w Londynie i w Warszawie. Jest absolwentem The Slade School of Fine Arts w Londynie oraz Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie i filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2017 r. został laureatem Ivan Juritz Prize w Londynie oraz zdobył Grand Prix na Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 9″ w Ustce. Debiutował w 2010 r. wystawą indywidualną w Spółdzielni Goldex-Poldex podczas miesiąca fotografii w Krakowie. Od tamtego czasu prace prezentował m.in. w Whitechapel Gallery w Londynie (2018), podczas Manifesta 11 w Zurychu (2016), w Fundacji Pastificio Cerere w Rzymie (2014) oraz podczas NY Art Book Fair w MoMa PS1 w Nowym Jorku (2010). Współpracował m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie, Królikarnią/Muzeum Narodowym w Warszawie i Bunkrem Sztuki w Krakowie.

 

Grzegorz Stefański – Trzecie molo

  • 4 października 2018 r., czwartek, godz. 18.00
  • wystawę można oglądać od 31 grudnia 2018 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

Grzegorz Stefański_wykres

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.