Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Grają w futsal i zdobywają laury. Młodzi sportowcy ze Starogardu Gdańskiego na podium mistrzostw Polski

Grają w futsal i zdobywają laury. Młodzi sportowcy ze Starogardu Gdańskiego na podium mistrzostw Polski

Drużyna futsalu z klubu Beniaminek 03 ze Starogardu Gdańskiego

Na młodzieżowych mistrzostwach polski rozegranych w Ustce sportowcy z Beniaminka 03 Starogard Gdański wywalczyli trzecie miejsce. W decydującym meczu Kociewiacy pokonali drużynę z Torunia 3:0.

 

Dla młodych piłkarzy ze Starogardu Gdańskiego brązowy medal, to pierwszy tak znaczący sukces.

 

Sportowcy amatorzy

Drużyna Beniaminka 03 ze Starogardu Gdańskiego zdobyła trzecie miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Polski w halowej piłce nożnej, które odbywały się w Ustce. – Praca była ciężka. Futsal nie jest bardzo popularnym sportem. Poza tym jesteśmy drużyną amatorską, młodzież dzieli czas pomiędzy sport a szkołę – opowiada prezes klubu Michał Kaszubowski. Juniorzy trenują cztery razy w tygodniu. Prawie połowa drużyny jest z małych wsi Kociewia. – Dzięki wsparciu samorządu województwa pomorskiego mamy bardzo dobre boisko. Zazdrościli nam go nawet piłkarze warszawskiej Legii – mówi prezes.

 

Najpierw był Deyna

Wszystkim kibicom piłki nożnej Starogard Gdański kojarzy się z Kazimierzem Deyną. Juniorzy z futsalowej drużyny Beniaminka 03 są godnymi następcami piłkarskiej legendy. – Przynosicie wielką chlubę nie tylko Starogardowi Gdańskiemu, ale i całemu Pomorzu – gratulował sportowcom wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki. – Jestem Kociewiakiem dlatego szczególnie cieszy mnie, że wzorujecie się na tak wybitnej postaci jaką był Deyna. Wasz sukces wymagał wielkiej pracy i dużego wysiłku. Nie zawsze jest łatwo, znam to z własnego sportowego doświadczenia. Wieżę jednak, że rozwijając sportowego ducha osiągniecie jeszcze większe sukcesy – dodał Trawicki.

 

Mistrzowie ze Starogardu

Obecnie juniorzy występują w rozgrywkach makroregionu pomorskiego. Jak opowiada zawodnik Wiktor Patok: „Sam awans na mistrzostwa Polski był dla nas wielkim sukcesem. Dwa razy pokonaliśmy ten sam zespół z Torunia. Najpierw w grupie wygraliśmy 3:1 a w najważniejszym meczu, o brązowy medal pokonaliśmy ich 3 do 0″. Rozgrywki ligowe już się rozpoczęły. Najbliższy mecz starogardzka drużyna rozegra z zespołem ze Słupska.  

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.