Aktualności

To historyczny rekord. Gdański port staje się bałtyckim liderem. W 2018 roku przeładowano prawie 13 mln ton towarów

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk podsumował pierwszy kwartał. Wzrosły przeładunki kontenerów, ropy naftowej oraz samochodów. W porcie pojawiły się również ładunki drewna.

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza w Gdańsku. Można było przebierać spośród trzech tysięcy ofert [GALERIA]

Na targach wystawiało się prawie sto firm. Były propozycje pracy na Openerze, dla spedytorów i bankowców. Młodzi ludzie i doświadczeni pracownicy dowiedzieli się, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i sprytnie negocjować z pracodawcą. Wielu z nich już na targach znalazło ciekawą pracę. Firmy kusiły możliwościami rozwoju i wysokimi pensjami.

Centra usług dla biznesu szukają specjalistów. Zobacz, gdzie praca czeka na Ciebie

Już od ponad 10 lat światowe korporacje inwestują na Pomorzu. Pracuje w nich kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców regionu. Jakie oferty czekają na absolwentów uczelni?

Termomodernizacja i energia z odpadów, czyli energetyczne inwestycje na Pomorzu. Jakie są następne inwestycje?

Które inwestycje związane z ekologią i energetyką pomorskie samorządy i eksperci uważają za sukces? Co jeszcze jest w planach? Debata podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego.

Za unijne pieniądze zrealizowałeś projekt, a może pomogłeś innym. Pochwal się mieszkańcom Pomorza. Weź udział w DOFE!

Śpiesz się! Termin zgłoszeń projektów w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich upływa już 30 kwietnia 2018 r. To największe wydarzenie promujące projekty europejskie w Polsce.

Wszystko dla ogrodników na początek sezonu. Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie w Lubaniu

Sadzonki drzew, krzewów owocowych, warzyw, kwiatów, a także sprzęt ogrodniczy, meble na działkę i odzież rolnicza oraz najlepsze miody z całej Polski. W weekend 14-15 kwietnia w Lubaniu powinni się pojawić miłośnicy ogrodów i naturalnej żywności.

Gdańskie lotnisko na drodze do 5 milionów pasażerów. W 2018 roku z samolotów skorzystało już prawie milion pasażerów

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku podsumował pierwszy kwartał. Obsłużonych zostało 982 875 tys. podróżnych. Wzrósł również ruch cargo.

Gdynia będzie jak Hamburg. Portowcy i kolejarze zacieśniają współpracę

Zarząd Morskiego Portu Gdynia i Polskie Koleje Państwowe podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w transporcie towarów oraz budowy terminali intermodalnych.

Marszałek Świlski: Bez tych inwestycji pomorska kolej stanie. Jakie linie kolejowe są niezbędne dla tysięcy pasażerów i towarów?

Bez nowych inwestycji pomorska kolej nie będzie w stanie obsłużyć wzrastającego ruchu towarowego oraz pasażerskiego. Jakie plany ma samorząd województwa pomorskiego?

Pomóżmy im wygrać w prestiżowym konkursie. Trwa plebiscyt na najlepszą inwestycję komunalną w Polsce

Rewitalizacja w gminie Stężyca, Muzeum Fortyfikacji w Malborku, kładka dla pieszych na Ołowiankę oraz ekologiczny dom w Gdańsku. Na liście 30 nominowanych w tegorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne znalazły się aż cztery projekty pomorskich samorządów. Internetowe głosowanie potrwa do 2 maja 2018 r.

Archiwum wiadomości

Aktualności