Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Górski ultramaraton nad morzem? Z Gdańska do Wejherowa przez Trójmiejski Park Krajobrazowy

Górski ultramaraton nad morzem? Z Gdańska do Wejherowa przez Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mężczyzna biegnący przez rzekę

Biegi górskie nad morzem? Dlaczego nie. Dla chętnych do wyboru będą trzy dystanse: 21, 47 i 80 km. Trzecia edycja City Trail odbędzie się 9 lipca 2017 r.

 

Biegi ultra to zawody dla najbardziej wytrzymałych biegaczy. Trójmiejski TriCity Trail jest nietypowy, bo choć rozgrywany w północnej części kraju, charakteryzuje się znacznymi przewyższeniami.

 

80 km z Gdańska do Wejherowa

Na trasie z Gdańska do Wejherowa uzbierało się +1710/-1820 metrów różnic poziomów.  To najdłuższy dystans, który liczy nieco ponad 80 km. Start odbędzie się o godz. 5. 00 w Gdańsku (skraj ul. Harfowej). Biegacze na pokonanie trasy będą mieć13 godzin. Ubiegłoroczny zwycięzca Roman Elwart ukończył zawody po 7 godzinach 31 minutach i 46 sekundach. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Anna Karolak, która dotrła na metę jako piąta w kategorii open, a jej wynik to 7 godzin 53 minuty i 24 sekundy.

 

Maraton+, czyli 47 km

Po raz pierwszy w ramach imprezy odbędzie się rywalizacja na dystansie 47 km. Start biegu zaplanowany jest na godz. 7.00 w Gdyni (skraj ul. Appolina). Na zawodników czekają przewyższenia rzędu +1000/-1100 m. Limit czasu wynosi 7,5 godziny.

 

Półmaraton

Najkrótszym i najmniej wymagającym dystansem jest przełajowy półmaraton, ze startem i metą w Parku Miejskim im. Majkowskiego Wejherowie. Zawody ruszą o godz. 9.00 (skraj parku – ul. Zamkowa), a na przebiegnięcie 21 km będzie 3,5 godziny. Na całym dystansie będzie do pokonania +280/-280 m przewyższenia.

Ubiegłoroczni zwycięzcy to małżeństwo Michał i Monika Rolbieccy. Czas Michała to 1 godzina 17 minut i 30 sekund, a Moniki – 1 godzina 31 minut i 26 sekund.

 

TriCity Trail Junior

W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. Wszystkie biegi zostaną rozegrane na terenie parku miejskiego w Wejherowie. Początek rywalizacji młodych adeptów biegania o godz. 9.10.

Organizatorem imprez jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego.

 

W pogoni za oddechem

Dzień przed zawodami, 8 lipca, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344), który jest bazą zawodów, odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego o przygotowaniach do jednego z natrudniejszych maratonów na świecie – Tenzing Hillary Everest Marathon. Prezentacja filmu „Chasing the Breath” („W pogoni za oddechem”) będzie połączona ze spotkaniem z bohaterem – Robertem Celińskim. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Początek o godz. 18.30.

 

TriCity Trail 2017

  •  9 lipca 2017 r., niedziela
  • 80 km – start godz. 5.00, ul. Harfowa, Gdańsk
  • Maraton+ – start godz. 7.00, ul. Apollina, Gdynia
  • Półmaraton – start godz. 9.00, ul. Zamkowa – na skraju parku miejskiego, Wejherowo
  • meta wszystkich biegów: park miejski w Wejherowie

Zobacz: TriCity Trail

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.