Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gęsina i ślubne fotografie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w restauracji Mùlk w Miszewku

Gęsina i ślubne fotografie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w restauracji Mùlk w Miszewku

Wystawa fotografii ślubnych w restauracji Mulk

Zwyczaje ślubne na Kaszubach, a do tego wędzonki i tradycyjna gęsina. Tak restauracja Mùlk - Chëcz Kaszëbskô w Miszewku gościła uczestników DOFE 2017. Frekwencja dopisała, a smakołyki szybko znikały ze stołu.

 

Restauracja Mùlk w Miszewku od lat słynie z serwowania tradycyjnych kaszubskich dań przyrządzonych z produktów regionalnych.

 

Miłość po Kaszubsku w restauracji Mùlk

Mùlk to po kaszubsku osoba, którą kochamy. Jest to odpowiednik polskiego „kochanie”. W restauracji o takiej nazwie nie mogło zabraknąć wątku miłosnego. I tak uczestnicy Dni Otwartych mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć film „ Miłość po kaszubsku wczoraj i dziś”, który był podsumowaniem opowieści na temat tradycyjnych kaszubskich zwyczajów ślubnych. W Miszewku odbyły się także prelekcje i wystawa zdjęć ze ślubów naszych dziadków z XIX i XX wieku.

 

Smakołyki prosto z wędzarni

W restauracji, nie mogło zabraknąć pysznych wyrobów z restauracyjnej wędzarni, przygotowywanych według własnych receptur od chwili wyboru surowca, przez proces peklowania, formowania wędlin i wędzonek, do kilkugodzinnego wędzenia na gorąco. Uczestnicy mieli okazję spróbować także tradycyjnej kaszubskiej gęsiny podanej jako okrasa czy pasztet.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.