Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gęsina i ślubne fotografie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w restauracji Mùlk w Miszewku

Gęsina i ślubne fotografie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w restauracji Mùlk w Miszewku

Wystawa fotografii ślubnych w restauracji Mulk

Zwyczaje ślubne na Kaszubach, a do tego wędzonki i tradycyjna gęsina. Tak restauracja Mùlk - Chëcz Kaszëbskô w Miszewku gościła uczestników DOFE 2017. Frekwencja dopisała, a smakołyki szybko znikały ze stołu.

 

Restauracja Mùlk w Miszewku od lat słynie z serwowania tradycyjnych kaszubskich dań przyrządzonych z produktów regionalnych.

 

Miłość po Kaszubsku w restauracji Mùlk

Mùlk to po kaszubsku osoba, którą kochamy. Jest to odpowiednik polskiego „kochanie”. W restauracji o takiej nazwie nie mogło zabraknąć wątku miłosnego. I tak uczestnicy Dni Otwartych mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć film „ Miłość po kaszubsku wczoraj i dziś”, który był podsumowaniem opowieści na temat tradycyjnych kaszubskich zwyczajów ślubnych. W Miszewku odbyły się także prelekcje i wystawa zdjęć ze ślubów naszych dziadków z XIX i XX wieku.

 

Smakołyki prosto z wędzarni

W restauracji, nie mogło zabraknąć pysznych wyrobów z restauracyjnej wędzarni, przygotowywanych według własnych receptur od chwili wyboru surowca, przez proces peklowania, formowania wędlin i wędzonek, do kilkugodzinnego wędzenia na gorąco. Uczestnicy mieli okazję spróbować także tradycyjnej kaszubskiej gęsiny podanej jako okrasa czy pasztet.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.