Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/eeec390c-bb65-409c-8355-e9660e0694db.jpg Gdzie zabrać drugą połówkę na walentynkowy spacer? Najbardziej romantyczne miejsca w Gdańsku

Gdzie zabrać drugą połówkę na walentynkowy spacer? Najbardziej romantyczne miejsca w Gdańsku

Długie Pobrzeże w Gdańsku. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

Gdańsk swoim klimatem, urokliwymi uliczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami sprzyja romantycznym spacerom. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na walentynki, podpowiadamy, dokąd możesz zabrać swoją drugą połówkę, by poczuła się wyjątkowo.

 

14 lutego obchodzimy święto zakochanych, którego patronem jest św. Walenty.

 

Na krótkie przechadzki

Świetną okazją do przypieczętowania swojej miłości może być zawieszenie kłódki na Moście Chlebnickim, zwanym inaczej Mostem Miłości. Pamiętajcie, by na kłódce napisać swoje inicjały, a kluczyk wrzucić do kanału Raduni. Już teraz most, który znajduje się niedaleko Ratusza Staromiejskiego, ugina się pod ciężarem kłódek zakochanych.

Innym miejscem wartym odwiedzenia nie tylko w święto zakochanych jest Brama Zakochanych znajdująca się nieopodal Bazyliki Mariackiej. Tam znajduje się renesansowa furta z ryciną przedstawiającą zakochaną parę, gdzie panna z balkonu spogląda na młodzieńca. On gra dla niej na gitarze serenady.

Będąc z wybranką lub wybrankiem serca na Głównym Mieście w Gdańsku nie można przejść obojętnie obok Zaułka Zachariasza Zappio, zwanego potocznie Zaułkiem Pocałunków. To wąska uliczka biegnąca na tyłach kościoła św. Jana. Tam wręcz trzeba się zatrzymać i pocałować, gdyż klimat tego miejsca sprzyja miłosnym uniesieniom.

 

Na dłuższe spacery

Po przechadzce wąskimi, romantycznymi uliczkami Gdańska obowiązkowo trzeba się udać na spacer Długim Pobrzeżem. Tu widok na Motławę, Wyspę Spichrzów i Ołowiankę oraz klimatyczne kawiarnie i restauracje cieszą oko i wprawiają w dobry nastrój nawet najbardziej wymagających kochanków. Warto zatrzymać się na chwilę na Zielonym Moście oraz przejść przez kładkę na Ołowiankę, by podziwiać widok zacumowanych na spokojnych wodach Motławy statków.

Dla tych, którzy nie przepadają za klimatem starego miasta polecamy spacer po Parku Oliwskim. To niewątpliwie najpiękniejszy park w całym Trójmieście. Mostki, aleje, bogata roślinność i bystre strumyki tworzą krajobraz jak z bajki. Można tu podziwiać nowo utworzony ogród japoński, pięknie oświetlony Pałac Opatów oraz kaskadę na Potoku Oliwskim, która służy za piękne tło ślubnych zdjęć nowożeńców.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.