Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e00a5ff6-fcbf-4d84-8b51-79a6245849c6.jpg Gdzie warto pojechać na wakacje? Ranking najlepszych nadmorskich plaż w Polsce

Gdzie warto pojechać na wakacje? Ranking najlepszych nadmorskich plaż w Polsce

Plaża wschodnia w Ustce

Redakcja portalu internetowego Onet przygotowała ranking 30 nadmorskich letnisk, w których warto spędzić tegoroczne wakacje. Ocenione zostały plaże, baza noclegowa, lokale gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz estetyka kurortów. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 miejscowości z województwa pomorskiego.

 

Po raz dziewiąty redakcja portalu Onet odwiedziła popularne miejscowości na Wybrzeżu. Efektem tej podróży jest ranking 30 najlepszych miejsc do spędzenia wakacji nad polskim morzem.

 

Co było brane pod uwagę?

– Jeśli chodzi o sposób oceny kurortów, decyduje tu ściśle wypracowana od lat punktacja. Najważniejsze są plaże i ich otoczenie. Dalej bierzemy pod uwagę różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznej, możliwości aktywnego wypoczynku, kryte pływalnie, aquaparki oraz bogactwo imprez artystycznych, sportowych i rozrywkowych. Oceniamy także wszelkie atrakcje, które zapewniają „przetrwanie” w czasie niepogody: zabytki, muzea, galerie itp., zlokalizowane w samej miejscowości lub w jej okolicy – zaznacza Paweł Klimek, współpracownik portalu Onet.

W tym roku dodane zostało jeszcze jedno kryterium. – Jeżdżąc od wielu lat nad Bałtyk, zauważyliśmy jak wiele uwagi poświęcają gospodarze nadmorskich miejscowości dla poprawy estetyki swoich kurortów. Kwiaty, klomby, ozdobne latarnie, zabudowa wzorowana na tradycyjnej, spójność koncepcji zagospodarowania. To wszystko powoduje, że wiele ośrodków plażowych zmieniło się do poznania. Dlatego od tego sezonu do oceny dodajemy jeszcze punkty za estetykę miejscowości – informuje Klimek.

 

Ustka i Łeba na medal

W rankingu ponownie najlepiej wypadła Ustka. – Wygrana, i to trzeci raz z rzędu, jest najlepszym dowodem na to, że Ustka jest letnią stolicą Polski. Spośród innych nadmorskich kurortów wyróżniają nas czyste, szerokie i bezpieczne plaże, a także bogaty kalendarz letnich imprez. W powszechnej opinii turystów Ustka jest kurortem z klasą i stylem – podkreśla Jacek Cegła, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Ustka. – Wyniki rankingu cieszą, a jednocześnie motywują do tego, by z roku na rok podnosić atrakcyjność naszego miasta.

Trzecie miejsca zdobyła Łeba. – Jest mi niezmiernie miło, że łebskie plaże po raz kolejny zyskały uznanie i znalazły się na wysokim miejscu w rankingu ogólnopolskim – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby. – W zeszłym roku rozpoczęliśmy prace związane z budową sztucznej rafy. Dzięki tym zabiegom w chwili obecnej mamy jedną z najszerszych plaż na naszym Wybrzeżu, z czego naprawdę jesteśmy dumni. Oczywiście, na co dzień z należytą starannością dbamy o jej wygląd i czystość, aby przebywający w Łebie turyści na urlopie wypoczynkowym miło wspominali pobyt u nas – dodaje burmistrz Strzechmiński.

 

Pełna lista rankingowa:

Ranking nadmorskich miejscowości 2017

Źródło: Raport Onetu. Najlepsze plaże w Polsce 2017

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.