Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gdzie moja wyobraźnia mnie wiedzie… Ręczne malowanie tkanin w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Gdzie moja wyobraźnia mnie wiedzie… Ręczne malowanie tkanin w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Gdzie moja wyobraźnia mnie wiedzie... – wystawa Jolanty Izabeli Pawlak

Jaką techniką można malować tkaniny? Gdzie można zobaczyć artystkę przy pracy? Czego można dowiedzieć się o portretowaniu ludzi o wieloetnicznym pochodzeniu?

 

Wystawę malarstwa, rzeźby, kostiumów i biżuterii artystycznej Jolanty Izabeli Pawlak do 9 lipca 2017 r. w NCK w Gdańsku. Do 25 czerwca można zobaczyć artystkę przy pracy – ręcznym malowaniu tkanin.

 

Jolanta Izabela Pawlak – rzeźbiarka, fotografik, malarka, tworząca również kolekcje biżuterii oraz ręcznie malowanych tkanin i kostiumów. Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie i poznańskiej ASP (dyplom z rzeźby i fotografii w 2001 r.). Po amerykańskim stypendium na SRU University, przez kilkanaście lat tworzyła za oceanem, mieszkając na karaibskiej wyspie, byłej kolonii holenderskiej. Podobnie jak wcześniej Indie, Indonezja czy Japonia, Curacao stało się dla niej niezwykłą inspiracją ludźmi różnych kultur, przebogatym w formy podwodnym światem i surowym wulkanicznym lądem.

W 2013 r. na zaproszenie The Nationale Reisopera w Holandii wykonała scenografię, kostiumy, fotografie i prezentacje multimedialne do pierwszej na świecie opery o niewolnictwie (na 150-lecie jego zniesienia). Mieszka i pracuje w Holandii. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz kilkadziesiąt zbiorowych, a także wiele nagród za projekty rzeźb i biżuterii, m.in. w Polskim Muzeum w Chicago i na Biennale Karaibskim na Dominikanie. Fascynuje się portretowaniem ludzi o wieloetnicznym pochodzeniu – ich historie, opowiadane podczas pracy w studiu, stają się częścią dzieła sztuki. Wierzy w siłę bezpośredniej stymulacji – cichy dialog, wyzwalający wewnętrzną kontemplację.

 

 

Gdzie moja wyobraźnia mnie wiedzie… – wystawa Jolanty Izabeli Pawlak

  • wystawa czynna: 22czerwca-9 lipca 2017 r. w godz. 10–18
  • od 22 do 25 czerwca można zobaczyć artystkę przy pracy – ręcznym malowaniu tkanin
  • Ratusz Staromiejski
  • ul. Korzenna 33/35 w Gdańsku

Więcej: Nadbałtyckie Centrum Kultury

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.