Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gdzie i jak znaleźć prawdziwe informacje i nie dać się oszukać fake-newsom. IKM zaprasza na webinar o fact-check

Gdzie i jak znaleźć prawdziwe informacje i nie dać się oszukać fake-newsom. IKM zaprasza na webinar o fact-check

Fot. @pixabay.com

We współczesnym cyfrowym świecie informacji jest bardzo dużo. Jak i gdzie sprawdzić ich wiarygodność? O tym wszystkim, a także o wielu innych interesujących kwestiach związanych z fake-newsami opowie Wiktor Nowak.

 

Spotkanie on-line na kanale You Tube Instytutu Kultury Miejskiej już w najbliższy piątek, 3 kwietnia 2020 r. o godzinie 12:00.

 

Informacje, wiadomości, newsy

W obecnych czasach natłok informacji może powodować bezradność odbiorcy. – Łudzimy się, że dzięki dostępowi do Internetu wszyscy mamy potrzebne wiadomości na wyciągnięcie ręki. Wierzymy, że dynamicznie zmieniające się prawa, zasady postępowania i regulaminy niemal od razu docierają do każdego z nas – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej. Ale wśród prawdziwych i ważnych informacji trafiają się niestety sztuczne informacje. –  Niestety, Internet jest bardzo demokratyczny i wybiórczy. Tak jak docierają do nas wiadomości ważne i niezbędne, tak samo szybko rozprzestrzeniają się sztucznie generowane fake newsy – dodaje.

Piątkowe spotkanie on-linie będzie poświęcone właśnie fake-newsom i temu jak je rozpoznać. Teraz, w czasach pandemii koronawirusa wiarygodne i sprawdzone informacje są na wagę złota, a umiejętność ich weryfikacji można z czystym sumieniem nazwać sprawą życia i śmierci. Webinar poprowadzi fact-checker Wiktor Nowak, prawnik i koordynator projektów edukacyjnych w Fundacji Centrum Solidarności.

 

  • Jak nie dać się fake newsom? Webinar z fact-checkerem Wiktorem Nowakiem
  • 3 kwietnia 2020 r., godz. 12.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • Kanał IKM na You Tube https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.