Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gdyński plac Grunwaldzki zmieni się w świąteczne miasteczko. W sobotę zaczyna się jarmark bożonarodzeniowy

Gdyński plac Grunwaldzki zmieni się w świąteczne miasteczko. W sobotę zaczyna się jarmark bożonarodzeniowy

Fot. Humphrey Muleba / unsplash.com

Przez dwa tygodnie od 8 do 22 grudnia w Gdyni będzie można poczuć wyjątkową atmosferę nachodzącego Bożego Narodzenia. Na kiermaszach będzie okazja, by skosztować świątecznych smakołyków i kupić oryginalne prezenty oraz dekoracje. Jarmark Świąteczny odwiedzi także św. Mikołaj, który będzie czekał na gości w swoim niezwykłym pokoju w muszli koncertowej.

 

Gdyński Jarmark Świąteczny zacznie się 8 grudnia o godz. 16.00 i będzie działać codziennie do 22 grudnia. Od poniedziałku do czwartku można go odwiedzać od godz. 13.00 do godz. 19.00, a w piątek od godz. 13.00 do godz. 21.00. Natomiast w weekendy jarmark będzie czynny od godz. 11.00 do godz. 21.00.

 

Wszystko, czego zimą nam potrzeba

Na odwiedzających czekać będzie 20 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Znajdą się tam m.in.: ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuteria, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będą też świąteczne wyroby i słodycze, np. pierniki czy bombonierki, a także aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania.

Na jarmarku nie zabraknie specjałów z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub zakupić będzie można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. A na rozgrzewkę przygotowano gorącą czekoladę, herbatę świąteczną czy grzańca, miody z owocami, bakaliami i orzechami, ciasta i torty, chleb, rogale i bułeczki własnego wypieku.

Mikołaj na swój pokój w Gdyni

Święty Mikołaj odwiedzi Gdynię już 6 grudnia, jednak zostanie tam na dłużej. Będzie go można spotkać na terenie jarmarku między godz. 16.00 a 19.00, gdzie ma zamiar spacerować i wysłuchać życzeń każdego malucha. Zainteresowani będą mogli nawet zrobić sobie z nim zdjęcie. W muszli koncertowej zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie. Najmłodsi przejadą się także świąteczną karuzelą.

Ponadto każdego popołudnia, między godz. 16.00 a 19.00, w muszli koncertowej atrakcje muzyczne zapewnią m.in.: Młodzieżowy Dom Kultury, Chór Symfonia, Teatr Junior, Kuźnia Talentów. Występy na scenie każdego dnia będą trwały od 60 do 90 minut.

 

Gdyński Jarmark Świąteczny

  • 8-22 grudnia 2019 roku, niedziela-niedziela
  • poniedziałek-czwartek, godz. 13.00-19.00
  • piątek, godz. 13.00-21.00
  • sobota-niedziela, godz. 11.00-21.00
  • plac Grunwaldzki 1
  • Gdynia
  • wstęp wolny – szczegóły atrakcji w serwisie Facebook.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.