Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Pomorzanie na plaży. Gdańskie kąpieliska morskie do 1939 roku

Pomorzanie na plaży. Gdańskie kąpieliska morskie do 1939 roku

Gdańszczanie na plaży

W Domu Uphagena w Gdańsku od 22 czerwca 2017 r. prezentowana jest wystawa o strojach plażowych. Korzystając z uroków gdańskich plaży, nie sposób zapytać, jak wyglądały one dawniej? Jak odpoczywali nasi przodkowie?

 

Ekspozycja jest poświęcona kąpieliskom morskim, które powstały w okolicach Gdańska od 1800 do 1939 roku. Prezentowane są miejscowości położone w obecnych granicach administracyjnych miasta, czyli Jelitkowo, Brzeźno, Westerplatte, Wisłoujście, Stogi oraz Sobieszewo.

 

Plaża w Brzeźnie, 1913. Fot. mat. prasowe MHMG

Poza bogatym materiałem ilustracyjnym, na który złożą się reprodukcje zdjęć i pocztówek z epoki, w salach wystawowych Domu Uphagena można zobaczyć między innymi dawne foldery turystyczne zachęcające do odwiedzania podmiejskich kąpielisk, oryginalne mapy ukazujące gdańskie wybrzeże, przykłady typowych pamiątek turystycznych z przełomu wieków XIX i XX, a nawet stroje z epoki – w tym kostiumy kąpielowe z lat 20. XX wieku.

 

 

Gdańszczanin na plaży. Gdańskie kąpieliska morskie do 1939 roku

  • 23 czerwca-29 października 2017 r.
  • Dom Uphagena – Muzeum Wnętrz Mieszczańskich, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
  • ul. Długa
  • Gdańsk

Więcej: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.