Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gdańskie lotnisko bije kolejne rekordy. To zasługa nowych połączeń

Gdańskie lotnisko bije kolejne rekordy. To zasługa nowych połączeń

Samolot na płycie lotniska

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w marcu 2017 r. obsłużył ponad 300 tys. pasażerów. Oznacza to ponad 11 proc. wzrost w porównaniu z marcem 2016 r.

 

 

W I kwartele 2017 r. gdańskie lotnisko obsłużyło już ponad 880 tys. pasażerów, co stanowi 12,6 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r.

 

Z Gdańska do Neapolu, Vaxio, Bergen, Berlina i Tel Avivu

 – Zarówno wyniki samego marca, jak i całego kwartału 2017 r. możemy określić jako świetne – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. – Co ważne, do kolejnego wzrostu liczby obsłużonych pasażerów (w stosunku do bardzo dobrego analogicznego kwartału ubiegłego roku) przyczyniły się dobre wyniki praktycznie wszystkich realizowanych z Gdańska połączeń regularnych. Swój symboliczny wkład w wyniki marca miał również wprowadzony 26 marca nowy rozkład letni, a wraz z nim ciekawe nowości. Wśród nich Neapol i Vaxio Ryanaira oraz Bergen linii SAS. Oczywiście to jeszcze nie koniec nowości, bo przed nami już w maju powrót linii AirBerlin z połączeniem do Berlina, jak również inauguracja połączenia do Amsterdamu, obsługiwanego przez wchodzącego do Gdańska przewoźnika KLM. Kolejną niezwykle ciekawą nowością będą bezpośrednie loty do Tel Avivu liniami PLL LOT –  dodał Kloskowski.

Lwów coraz bliżej

Jesienią z Gdańska ma być uruchomione połączenie lotnicze do Iwano-Frankiwska, miasta oddalonego o 140 km od Lwowa na Ukrainie. Rejsy do tego drugiego po Kijowie (obsługuje Wizz Air – przyp. red.) lotniska obsługwać będą Ukraine International Airlines. Samoloty miałyby latać dwa razy w tygdniu, we wtorki i w soboty, od 31 października. Na pokładzie Embraera 190 będzie miejsce dla 98 pasażerów.

Najpopularniejsze połączenia w okresie I-III 2017 roku, według całkowitej liczby pasażerów

Najpopularniejsze połączenia w okresie I-III 2017 roku, według całkowitej liczby pasażerów.

Źródło: Raport Portu Lotniczego Gdańsk im. L. Wałęsy

 

W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do:

  • Helsinek (Finnair)
  • Amsterdamu (KLM)
  • Warszawy, Krakowa, Tel Avivu (PLL LOT)
  • Frankfurtu, Monachium (Lufthansa)
  • Oslo (Norwegian)
  • Alicante, Belfastu, Birmingham, Bristolu, Cork, Dublina, Edynburga, Krakowa, Leeds Bradford, Londynu Stansted, Manchesteru, Mediolanu Bergamo, Neapolu, Newcastle, Oslo Torp, Pizy, Sztokholmu-Skavsta, Vaxio, Warszawy i na Maltę (Ryanair).
  • Bergen, Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu Arlandy (SAS)
  • Radomia (Sprint Air)
  • Aberdeen, Alesund, Barcelony, Bergen, Billund, Brukseli, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Frankfurtu Hahn, Glasgow, Goteborga, Groningen, Hamburga, Haugesund, Kijowa, Kolonii/Bonn, Kristiansand, Liverpoolu, Londynu Luton, Malme-Sturup, Mediolanu-Bergamo, Molde, Oslo Torp, Paryża-Beauvais, Rejkjawiku, Stavanger, Sztokholmu-Skavsta, Trondheim oraz Turku (WizzAir).

Podział rynku przewozów regularnych według przewoźników w okresie I-III 2017 r.

Podział rynku przewozów regularnych według przewoźników w okresie I-III 2017 r.

Źródło: Raport Portu Lotniczego Gdańsk im. L. Wałęsy

 

W sezonie letnim w ruchu czarterowym z Gdańska można polecieć do: Malagi, Antalyi, Burgas, Korfu, Chanii, Dalaman, Dubrownika, Faro, Girony, Heraklionu,  Palma de Mallorca, Salonik, Warny, Katanii, Las Palmas, Hurgady, Sharm el-Sheikh oraz na Kos, Zakyntos, Rhodos, Fuertaventurę, Teneryfę i Gran Canarię.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.