Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gdańsk po raz piąty gospodarzem Festiwalu Literatury dla Dzieci. Co będzie się działo?

Gdańsk po raz piąty gospodarzem Festiwalu Literatury dla Dzieci. Co będzie się działo?

Uczestnicy Festiwalu Literatury dla Dzieci

Wspólna melorecytacja wierszy w Operze Bałtyckiej, czytanie poezji i muzykowanie w Ośrodku Kultury Morskiej – tak m. in. zapowiada się tegoroczny festiwal. Będą też warsztaty, spotkania z autorami i ilustratorami książek dziecięcych, a także spektakle i gry miejskie. Wszystko wokół literatury dziecięcej od 28 maja do 1 czerwca 2019 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

 

Poza Gdańskiem festiwal odbędzie się też w Krakowie. Zapisy od 13 maja na stronie: www.fldd.pl. Instytut Kultury Miejskiej jest współorganizatorem festiwalu.

 

Piknik literacki, gra miejska i konferencja dla nauczycieli

 – Tegoroczną edycję zainauguruje spotkanie z Grzegorzem Kasdepke wokół książki „45 puknięć w głowę”, a na Czytance przed zachodem słońca spotkamy… bardzo specjalnego gościa-niespodziankę! – zapowiada Aleksandra Fabia z Fundacji Burza Mózgów, organizator festiwalu. Hasło festiwalu brzmi: „Do źródła!”. Do źródła, czyli dokąd? Organizatorzy wydarzenia postawili sobie za cel, aby w praktyce dowieść, że literatura jest źródłem, z którego czerpią inne sztuki, źródłem inspiracji oraz – dlaczego nie? – źródłem dobrej zabawy dla każdego. – Będziemy stawiać odważne pytania i oczekiwać konkretnych wyjaśnień – ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny, czym jest aquapoezja, czego dorośli nie wiedzą o kosmosie, jak zrobić sobie komiks – program wypełniają te i inne równie frapujące kwestie – dodaje Fabia.

Festiwal zakończy piknik literacki, który odbędzie się 1 czerwca na placu Kobzdeja w strefie Czytelni Wolności przygotowanej przez Instytut Kultury Miejskiej, Wojewódzką i Miejską Bibliotekę w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury w ramach obchodów Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku.

Na czytelników-awanturników czeka Przygoda Między Wierszami – literacka, rodzinna gra miejska z okazji 125. rocznicy urodzin Juliana Tuwima. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja tego dnia – Michał Rusinek opowie o niepodległości, Katarzyna Bogucka poprowadzi warsztaty z projektowania plakatu, a na koniec – „Wolno sobie!” – spektakl grupy Improbaja.

W ramach festiwalu odbędzie się również konferencja dla nauczycieli i bibliotekarzy „Książka-sztuka-nowe media, czyli o gustach się dyskutuje”, której prelegentami będą dr Michał Zając, Ewa Stiasny i Ewa Solarz.

 

Festiwalu literatury dla Dzieci _plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.