Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Gdańscy artyści pomagają chorej koleżance. Już dziś koncert dla Basi Piórkowskiej

Gdańscy artyści pomagają chorej koleżance. Już dziś koncert dla Basi Piórkowskiej

Barbara Piórkowska

Gdańska artystka Barbara Piórkowska choruje. Jej przyjaciele i znajomi, gdańscy artyści, postanowili ją wesprzeć – psychicznie, duchowo i materialnie. Koncert charytatywny i aukcję zaplanowano na 9 maja 2017 r. w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Cały dochód zostanie przekazany Basi.

 

Każda choroba, a nowotworowa szczególnie, jest zawsze obciążeniem dla organizmu. To ogromny stres nie tylko dla osoby chorej, ale i dla jej otoczenia. Kiedy ktoś zaczyna mieć kłopoty ze zdrowiem, bliscy próbują mu pomagać. I tak jest w tym przypadku – przyjaciele gdańskiej artystki Barbary Piórkowskiej zapraszają na imprezę charytatywną, podczas której będą zbierać pieniądze na leczenie i pokażą jej swoje wsparcie.

 

Koncert i aukcja

Imprezę zainicjowała Aleksandra Trzaska. Najważniejszym elementem akcji będzie część muzyczna – koncert muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Wystąpią: Olo Walicki, Mikołaj Trzaska i Michał Jacaszek. Muzycy zaprezentują się w specjalnym repertuarze. Wyjątkową aukcję poprowadzi Magdalena Grzebałkowska, autorka niedawno opublikowanej, nominowanej do Pomorskiej Nagrody Artystycznej biografii „Cybulski. Podwójne salto” . Podczas licytacji będzie można kupić przedmioty ofiarowane przez przyjaciół i znajomych pisarki.

 

Barbara Piórkowska

Pisze poezję i prozę, występuje jako performerka w show poetyckich. Autorka czterech tomików wierszy (ostatni to „Syberia”), dwóch książek („Szklanka na pająki”, „Utkanki”) audiobooka poetyckiego, szkiców i esejów oraz tekstów do licznych projektów i show poetyckich. Pracowała jako dziennikarka w trójmiejskiej „Gazecie Wyborczej” oraz londyńskim „The Sun”. W Pałacu Młodzieży w Gdańsku prowadziła Pracownię Kreacji Literackich i Blogów, organizowała warsztaty twórczego pisania podczas kolejnych edycji Festiwalu Rozwoju Osobistego dla Kobiet Progressteron. Prowadziła warsztaty poetyckie, literackie i twórczego czytania. Od wielu lat współpracuje z gdańskim Instytutem Kultury Miejskiej.

 

 

Gdańscy artyści dla Barbary Piórkowskiej – koncert charytatywny

  • 9 maja 2017 r., wtorek, godz. 19.30-22.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – cegiełka 50 zł, cały dochód zostanie przekazany Basi Piórkowskiej
     

Zagrają:

  • Mikołaj Trzaska – saksofon, klarnet
  • Olo Walicki – kontrabas
  • Michał Jacaszek – elektronika

Aukcję poprowadzi Magdalena Grzebałkowska

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.