Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Garmin Iron Triathlon startuje już w weekend. Kto wygra w Stężycy?

Garmin Iron Triathlon startuje już w weekend. Kto wygra w Stężycy?

Kolarze na szosie Stężyca

Czwarty etap tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon odbędzie się w Stężycy, 29 i 30 czerwca 2019 r. Zostaną też rozegrane zawody Garmin Swimrun Series oraz impreza towarzysząca dla dzieci Garmin Kids.

 

Do Stężycy przyjadą najlepsi zawodnicy z naszego kraju, którzy będą walczyć nie tylko o dobre lokaty i szybkie czasy, ale też o wysokie nagrody.

 

O zawodach

Po raz ósmy triathloniści będą mogli wziąć udział w Garmin Iron Triathlon – najstarszym i największym cyklu zawodów triathlonowych organizowanych w Polsce. Wydarzenie przyciąga tysiące zawodników z całej Polski debiutantów, amatorów tej dyscypliny i profesjonalistów. Cykl rozpoczął się w Płocku 26 maja, a zakończy w Nieporęcie 31 sierpnia. Zawodnicy będą mogli rywalizować na jednym trzech dystansów. Wykażą się umiejętnościami w bieganiu, pływaniu i jeździe na rowerze.

Udział w imprezie zapowiedzieli m.in. dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i wielokrotna mistrzyni kraju w triathlonie Maria Cześnik, a także srebrny medalista mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie 1/2IM Tomasz Szala. Wciąż trwają zapisy

 

Nagrody

Nagrody finansowe i rzeczowe opiewają na łączną kwotę 50 tys. zł. Nagrody finansowe 30 tys. zł – top sześć na dystansie 1/4 IM:

  • 7 tys. zł – pierwsze miejsce – klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet
  • 4 tys. zł – drugie miejsce – klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet
  • 2 tys. zł – trzecie miejsce – klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet
  • 1 tys. zł – czwarte miejsce – klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet
  • 600 zł – piąte miejsce – klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet
  • 400 zł – szóste miejsce – klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet

Poza powyższymi nagrodami pieniężnymi przewidziane są też nagrody rzeczowe za najlepsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej na każdym dystansie, a ich wartość przekracza dodatkowe 20 tys. zł. 

 

Zobacz: Najstarszy i największy cykl zawodów też na Pomorzu. Zapisy na 8. Garmin Iron Triathlon 2019 trwają

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.