Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/c35e6766-ec08-4ddf-af1b-451434023d9b.jpg Filip Jacobson – Spacer

Filip Jacobson – Spacer

Fot. D. Swientonska

Reżyser filmów dokumentalnych. Zaangażowany w dokumenty społeczne, poszukuje różnych form wyrazu zarówno w projektach internetowym, jak i w formach paradokumentalnych.

Absolwent Filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej, kontynuuje naukę na Kunsthochschule für Medien w Kolonii w Niemczech. Przez pół roku w ramach wymiany studenckiej studiował na EICTV na Kubie oraz brał udział w licznych warsztatach filmowych jak: EsoDoc Workshops, Goshort Talent Campus czy Polska Doc. Organizował warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży w Turcji, Rumunii i Polsce. Jego pierwszy film „Spacer” został dostrzeżony przez Jury Studenckie na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2012 roku za umiejętność przekazania uniwersalnych prawd o człowieku w sposób subtelny, a zarazem intensywnie trafiający do świadomości widza. W 2015 roku wraz z artystką Angeliką Hertą zrealizował web-dokument www.bobkowski-codalej.pl na motywach „Szkiców piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego. W 2016 roku zrealizował dwa dokumenty krótkometrażowe: „Dom” i „Lekcja patriotyzmu”.

„Spacer” to debiut dokumentalny Filipa Jacobsona. Film opowiada o wyjątkowej relacji dwójki 9-latków. Maciek i Basia rozumieją się bardzo dobrze. Spędzają czas na wspólnych spacerach po malowniczych okolicach. To dla nich pretekst by pobawić się, trochę posprzeczać, ale przede wszystkim porozmawiać o tym, co ich otacza. Próbują zrozumieć dużo więcej, niż mogą dotknąć i zobaczyć. Dotyczy to przede wszystkim niewidomego Maćka, który pojmuje otaczający świat zupełnie inaczej niż jego koleżanka.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.