Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
FIFA U-20 World Cup, czyli trzy tygodnie sportowych emocji na najwyższym poziomie. Pierwszy mecz w Gdyni już dziś

FIFA U-20 World Cup, czyli trzy tygodnie sportowych emocji na najwyższym poziomie. Pierwszy mecz w Gdyni już dziś

Fot. @pixabay.com

Młodzi piłkarze z 24 krajów przyjadą do Polski. Rozegranych zostanie kilkadziesiąt spotkać w sześciu polskich miastach. Na Stadionie Miejskim w Gdyni będzie 10 meczów, w tym ten o trzecie miejsce. Pierwsze spotkanie już 23 czerwca 2019 r. o godz. 18.00

 

To pierwsze piłkarskie mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce. Gospodarzami spotkań będą: Gdynia, Bydgoszcz, Łódź, Lublin, Tychy i Bielsko-Biała.

 

Stadion już gotowy

Mecze w Gdyni rozgrywane będą na Stadionie Miejskim przy ulicy Olimpijskiej. Tuż po zakończonych rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy stadion został przekazany organizatorom mistrzostw i obiekt formalnie przejęła FIFA. W Gdyni rozegranych zostanie sześć meczów grupowych, mecz 1/8 finału oraz jeden ćwierćfinał i półfinał. Zakończeniem zmagań w Gdyni będzie mecz o trzecie miejsce.

 

Kto zagra w Gdyni?

Meczem otwarcia turnieju w Gdyni będzie spotkanie drużyn Meksyku i Włoch. Swoje mecze rozegrają na Pomorzu również: Francja, Arabia Saudyjska, Japonia, Ekwador i Mali. Bardzo emocjonująco zapowiadają się mecze reprezentacji Francji. Wartość rej drużyny to ponad 120 mln euro. FIFA zwraca również uwagę na kilku bardzo utalentowanych młodych piłkarzy, którzy wystąpią na Stadionie Miejskim. To między innymi Diego Lainez z Meksyku czy Turki Al-Amar z Arabii Saudyjskiej.  

 

Kibicujmy razem!

Wejściówki na wszystkie mecze rozgrywane na gdyńskim stadionie można kupować przez system biletowy FIFA U-21 World Cup. Ceny biletów zaczynają się już od 10 złotych. Sportowym zmaganiom towarzyszyć będą liczne imprezy. W sobotę, 25 maja 2019 r. przed meczem Francji z Arabią Saudyjską przy Gdynia Infobox stanie miasteczko, gdzie będzie można zasmakować kulinarnych specjałów z krajów, których reprezentacje zagrają w Gdyni. Na ulice wyjedzie również „piłkarski trajtek”.

 

FIFA U-21 World Cup

Piłkarskie mistrzostwa świata do lat 20 rozgrywane są od 1977 roku. To właśnie one wykreowały takie gwiazdy piłki jak Maradona, Ronaldinho czy Harry Kane. Do Polski przyjadą reprezentacje: Kolumbii, Thaiti, Senegalu, Meksyku, Włoch, Japonii, Ekwadoru, Hondurasu, Nowej Zelandii,  Urugwaju, Norwegii, Kataru, Nigerii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Panamy, Mali, Francji, Arabii Saudyjskiej, Portugalii, Korei Południowej, Argentyny i RPA. Aktualnym mistrzem świata jest reprezentacja Anglii, która jednak nie zakwalifikowała się jednak na mistrzostwa.

 

Harmonogram rozgrywek w Gdyni

 

  • Faza grupowa:

Czwartek, 23 maja 2019 r., godz. 18.00 Meksyk – Włochy

Sobota, 25 maja 2019 r., godz. 18.00 Francja – Arabia Saudyjska

Niedziela, 26 maj 2019 r., godz. 15.30 Meksyk – Japonia

Wtorek, 28 maja 2019 r., godz. 20.30 Arabia Saudyjska – Mali

Środa, 29 maja 2019 r., godz. 18.00 Ekwador – Meksyk

Piątek, 31 maja 2019 r., godz. 18.00 Mali – Francja

 

  • Faza pucharowa:

Niedziela, 2 czerwca 2019 r., godz. 17.30 1/8 finału

Sobota, 8 czerwca 2019r., godz. 17.30 ćwierćfinał

Wtorek, 11 czerwca 2019 r., godz. 17.30 półfinał

Piątek, 14 czerwca 2019 r., godz. 20.30 mecz o trzecie miejsce

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.