Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/63a329ef-2338-4a48-aa7c-ae46b2ca8ddb.jpg Festyn na Dzień Dziecka w Gdańsku. Nauka udzielania pierwszej pomocy i bezpłatne badania dla dorosłych

Festyn na Dzień Dziecka w Gdańsku. Nauka udzielania pierwszej pomocy i bezpłatne badania dla dorosłych

Rodzice z dziećmi przy dmuchanym zamku

Dla dzieci mnóstwo atrakcji, a dla dorosłych bezpłatne badania – tak zapowiada się festyn z okazji Dnia Dziecka. Rodzice będą mogli zbadać ciśnienie i poziom witaminy D3 oraz skorzystać z porad onkologa i dietetyka. Będzie też szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Festyn odbędzie się na parkingu między Szpitalem im. Mikołaja Kopernika a Urzędem Miejskim w sobotę, 1 czerwca 2019 r.

 

To trzeci event w ramach Pomorskiego dla zdrowia. Tym razem bezpłatne badania i konsultacje wykonają pracownicy Copernicusa Podmiotu Leczniczego. Kolejne letnie przychodnie będą we Wdzydzach Kiszewskich i Słupsku.

 

Jakie badania można wykonać?

Festyn z okazji Dnia Dziecka rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie o 10.00. W czasie kiedy dzieci będą korzystały z atrakcji, dorośli za darmo będą mogli m.in.: zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru i witamy D3, oznaczyć wskaźnik BMI oraz zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba). Panom zostanie oznaczony antygen PSA określający stan gruczołu krokowego. Dermatolog oceni występujące na skórze znamiona, a dietetyk udzieli porad żywieniowych. Natomiast onkolog zbada piersi. Specjaliści pokażą, jak każda kobieta, co miesiąc powinna sama przeprowadzać takie badanie profilaktycznie. Zespół ratownictwa medycznego przeprowadzi specjalne szkolenie na fantomach z zasad udzielania pomocy. A szkoła rodzenia przedstawi swoją ofertę. Będzie też można zapisać się na cytologię i kolonoskopię w ramach projektu z funduszy unijnych.

 

A dla najmłodszych?

Festyn odbywa się pod hasłem Zdrowa mama, zdrowy tata, zdrowe i szczęśliwe dziecko. Organizatorzy zapewniają bezpłatną wspaniałą zabawę wraz z poczęstunkiem dla całych rodzin, a każde dziecko otrzyma paczkę niespodziankę. Będą pokazy Straży Pożarnej i umiejętności psów ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Wystąpią też zespół uczniów Insane z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku nr 6 oraz zespół pod kierownictwem Jarosława Bazylewicza. Pokazy tańca nowoczesnego zaprezentują dzieci z Centrum Tańca Gabi. A umiejętności sportowe dzieci z Klubu sportowego Arabeska. Będzie przejazd harleyowców, dmuchana zjeżdżalnia, punkt malowania twarzy i loteria fantowa oraz gry i zabawy. Impreza potrwa do 15.00.

Harmonogram kolejnych wydarzeń w ramach Pomorskiego dla Zdrowia:

  • 20-21 lipca, sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich podczas 46. Jarmarku Wdzydzkiego. O badania i porady zadbają specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.
  • 4 sierpnia, niedziela, godz.10.00-16.00, Słupsk, teren przy zamku/ Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku podczas Jarmarku Gryfitów. Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku oferują badania i porady.
Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie pięć wydarzeń, od maja do sierpnia. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej dotyczącej raka piersi i skóry, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Każdy mieszkaniec regionu i turysta bez skierowania i oczekiwania na wyznaczoną wizytę będzie mógł przebadać się m.in. u onkologa, kardiologa lub zbadać niepokojące znamiona u dermatologa.

 

Pomorskie dla zdrowia podczas festynu z okazji Dnia Dziecka

  • 1 czerwca 2019 r., sobota, godz. 10.00-15.00
  • parking między Urzędem Miejskim w Gdańsku a Szpitalem im. Mikołaja Kopernika

     

Dzień Dziecka_plakat

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.