Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Festiwal najlepszej literatury zaczyna się w Gdyni. Miasto Słowa i Nagroda Literacka Gdynia łączą siły

Festiwal najlepszej literatury zaczyna się w Gdyni. Miasto Słowa i Nagroda Literacka Gdynia łączą siły

Fot. http://nagrodaliterackagdynia.pl

Od poniedziałku 27 sierpnia 2018 r. miasto wypełni się spotkaniami z pisarzami, pokazami filmowymi i warsztatami dla początkujących autorów. Podczas specjalnej gali poznamy też laureatów prestiżowej Nagrody Literackiej Gdynia 2018.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia, poza seansami filmowymi, jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Spotkania z twórcami

Podczas festiwalu w Gdyni będziemy mogli spotkać się z pisarzami nominowanymi do Nagrody Literackiej Gdynia. Z Eustachym Rylskim na temat jego książki „Powrót do przeszłości – wokół Blasku Eustachego Rylskiego” porozmawiamy w poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., w Muzeum Miasta Gdyni o 18.00. Natomiast w środę, 29 sierpnia 2018 r., będziemy mieli okazję posłuchać nominowanych do nagrody w kategorii esej. Będą to: Dorota Masłowska, Krzysztof Mrowcewicz, Radosław Romaniuk, Marian Sworzeń i Marcin Wicha. Z tegorocznymi laureatami Nagrody Literackiej Gdynia spotkamy się 2 września 2018 r. (niedziela) w nowo otwartym Konsulacie Kultury o godz. 18.30. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś.

 

Warsztaty

Codziennie podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach. Będą to zajęcia z pisania poezji, tłumaczenia literatury, pisania prozą czy tworzenia eseju. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Będą warsztaty z Agnieszką Żelewską na temat tego, kim są bohaterowie i kto ich wymyśla. Natomiast na rodzinne warsztaty plastyczne rozwijające wyobraźnię, skonstruowane wokół twórczości Ewy Kozyry Pawlak i Pawła Pawlaka organizatorzy zapraszają w niedzielę, 2 września 2018r. Na warsztaty obowiązują zapisy. Szczegółowy opis wszystkich zajęć praktycznych i zapisy dostępne są na stronie organizatora. 

Podczas festiwalu będą także projekcje filmów oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Szczegóły program Festiwalu Miasto Słowa można zobaczyć TUTAJ.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.