Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ferie na pływalni dla uczniów i rodzin. Wstęp już od złotówki

Ferie na pływalni dla uczniów i rodzin. Wstęp już od złotówki

Ludzie na basenie

Dla chętnych do dyspozycji są cztery baseny w różnych dzielnicach Gdańska. Dzieci za wejście zapłacą tylko złotówkę, a wstęp dla rodziny kosztuje pięć złotych. Można też wziąć udział w zajęciach zimowej szkoły ratownictwa lub hokeja podwodnego.

 

W trakcie ferii zimowych  od poniedziałku do piątku warto skorzystać z tańszej, promocyjnej oferty gdańskich pływalni.

 

Basen za zeta

To główny punkt programu ferii z Gdańskim Ośrodkiem Sportu cieszący się największym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież mogą korzystać z basenów:

 • pływalnia Chełm, ul. Chałubińskiego 13
 • pływalnia Orunia, ul. Smoleńska 6/8
 • pływalnia Osowa, ul. Siedleckiego 14
 • pływalnia Stogi, ul. Stryjewskiego 28
 • od poniedziałku do piątku w okresie ferii zimowych w godz. 7.00-14.00
 • czas trwania: wejścia co 45 minut (plus 15 minut przed wejściem do wody i 15 min wyjściu z wody na skorzystanie z szatni).

Wejście za symboliczną opłatą 1 zł będzie uwarunkowane okazaniem ważnej legitymacji szkolnej. Pierwszeństwo do skorzystania z naszej akcji mają grupy zorganizowane.

 

Rodzinne pływanie

Ze specjalnej oferty będą mogły skorzystać też rodziny spędzających zimowe wakacje w mieście. W czasie ferii, po godzinie 16.00, wstęp dla min jednej osoby dorosłej plus dziecka będzie kosztował 5 zł od osoby.

 

Zimowa szkoła ratownictwa

To cykl zajęć przeznaczonych dla uczniów od 6 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Zajęcia odbywają się co roku podczas ferii zimowych, na czterech pływalniach miejskich w Gdańsku. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem ma okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów ratownictwa oraz trenerów pływania. Udział w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji Basen za zeta, czyli koszt każdej lekcji to złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie zimowej szkoły ratownictwa. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 • pływalnia Chełm, ul. Chałubińskiego 13
 • pływalnia Orunia, ul. Smoleńska 6/8
 • pływalnia Osowa, ul. Siedleckiego 14
 • pływalnia Stogi, ul. Stryjewskiego 28
 • godziny zajęć: I grupa: 14.00-15.00, II grupa – 15.00-16.00
 • czas trwania – 60 minut
 • limit –  30 osób duża niecka, 15 osób mała niecka

 

 

Hokej podwodny

Klub hokeja podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci i młodzież szkolną w wieku od 7-16 lat na zajęcia, które będą prowadzone na dnie basenu. Na miejscu możliwe jest wypożyczenie sprzętu ABC (maska, płetwy, fajka) w ograniczonej liczbie, zalecane jest więc posiadanie własnego. Sprzęt do gry w hokeja podwodnego zapewnia organizator. Udział w zajęciach odbywa się na ogólnych zasadach akcji „Basen za zeta”, czyli ich koszt to zaledwie jedna złotówka.

 • kryta pływalnia przy ul. Chałubińskiego 13
 • godz.15.00-15.45
 • limit: 15 osób
* Warunkiem udziału we wszystkich wyżej wymienionych zajęciach jest pisemna zgoda rodziców (opiekunów prawnych) lub zaświadczenie lekarskie  o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zajęciach.
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.