Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
EV9 / Wiślana Trasa Rowerowa w budowie

EV9 / Wiślana Trasa Rowerowa w budowie

 

Trwają budowy dróg rowerowych w Gminie i Mieście Tczew. Odcinek od mostu w Knybawie do Strugi Subkowskiej realizowany przez Gminę Tczew odcinek jest już w części przejezdny. Ciekawostką jest, że w rejonie mostu w pobliżu trasy znajdują się dawne umocowania obronne mostu.

     

Miasto Tczew rozpoczęło prace wzdłuż ulicy Czatkowskiej, wałów wiślanych w kierunku północy oraz w rejonie Strugi Subkowskiej nad którą budowana jest kładka pieszo-rowerowa.

     

Trwają prace wykończeniowe na drodze rowerowej w Gminie Ostaszewo pomiędzy Ostaszewem a Nowa Cerkiew. Droga o szerokości 2 m i długości 3 km wykonana w technologii bitumicznej na nasypie kolejki wąskotorowej.

     

Gmina Lichnowy zakończyła inwestycje w ramach EuroVelo9 / Wiślanej Trasy Rowerowej. W miejscowościach Lichnowy oraz Dąbrowa zlokalizowane są dwa miejsca postojowe, a w Dąbrowie powstała droga rowerowa w technologii bitumicznej, także w śladzie nasypów po kolejce wąskotorowej.

 

W Cedrach Wielkich trwają prace przy budowie miejsc postojowych w Kiezmarku oraz Giemlicach. Ponadto zainstalowano docelowe oznakowanie rowerowe i trwają prace wykończeniowe dróg rowerowych wybudowanych w ramach PTR.

     

Planowane zakończenie opisywanych prac to jesień 2019 r. 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.